Яка ситуація на ринку праці Дніпра: кого потребують роботодавці та скільки готові платити
У Дніпрі можна знайти роботу прибиральницею із зарплатою 18 тис. грн на місяць, а середня зарплата у місті навіть вища, ніж в усій країні. Так стверджують в інспекції з питань праці та зайнятості населення міськради. А у деяких галузях спостерігається нестача кадрів. «Вісті» дізнавались, де готові платити 20-30 тис. грн на місяць та що змушує роботодавців підвищувати зарплату під час повномасштабної війни.
ЧИМАЛО ВАКАНСІЙ
«Ми постійно аналізуємо вакансії від роботодавців. Є певні галузі, де спостерігається дефіцит кадрів, і тоді сюди заманюють людей високою зарплатою, це стимулює підвищення платні за суміжними професіями. У Дніпрі близько 75 тис. грн може заробити керівник відділу персоналу, майже 60 тис. на місяць готові виплачувати продавцю модного бутіка, до 40 тис. пропонують водію вантажного транспорту. Стільки ж може отримувати шиномонтажник, близько 28 тис. грн готові платити різноробочому на підприємстві, 20 тис. може заробити прачка та покоївка в готельному комплексі. 25 тис. грн пропонують викладачу англійської, бухгалтеру. Найменше готові платити технічному персоналу – від 8 тис. грн, але є вакансії, де прибиральницям пропонують до 18 тис. грн. У Дніпрі триває підвищення середньої зарплати – навіть більше, ніж по країні», – говорить начальниця інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міськради Тетяна Янушкевич.
Вона зазначила, що серед найбільш затребуваних спеціальностей багато вакансій для вчителів, лікарів, монтажників, електриків, будівельників, кухарів, офіціантів, барменів, барист, адміністраторів салону краси. «Якщо раніше не було місць для молодих учителів, то тепер є вакансії навіть заступника директора, соціальних працівників у середній школі, спостерігається значний дефіцит кадрів у галузі», – повідомила Тетяна Янушкевич.
НАЙБІЛЬШЕ ВЛАШТОВАНО
Нині у Дніпрі міський центр зайнятості пропонує 3 тис. вакансій. «Але ця чисельність не може бути тотожною ринку праці, адже не всі роботодавці звертаються до центру зайнятості, бо працівники їм потрібні дуже швидко і вони користуються різними ресурсами для їхнього пошуку. На нашу думку, їхня кількість може бути в три рази більшою», – сказала Тетяна Янушкевич. А ось офіційно зареєстрованих безробітних, за її словами, у місті нараховується усього 1,2 тис. осіб.
«Кількість офіційно працевлаштованих до 24 лютого 2022 року була 350 тис. осіб, нині вона складає 500 тис. осіб. Ми працюємо з роботодавцями та переконуємо їх, що офіційне працевлаштування – це вклад у перемогу країни, роботодавець сплачує із зарплати податок і ці кошти перераховують для забезпечення військових», – зазначає Тетяна Янушкевич.
Вона додала, що від початку повномасштабної війни міськрада є найбільшим роботодавцем і до різних департаментів та комунальних закладів було влаштовано на роботу майже 7 тис. людей, 900 з яких – внутрішньо перемішені особи.
ТАМАРА БЄЛКІНА
фото з відкритих джерел