Які існують покарання за пошкодження лісових насаджень?

Першою ознакою закінчення літа та початку осені у лісовому господарстві є припинення доглядів за культурами. З травня по вересень у лісництвах регулярно прополюють рядочки молодих насаджень. Вони вважаються лісовими культурами, а по досягненню 7-10-річного віку їх переводять у покриті лісом ділянки.

Догляди – один з важливих обов’язків лісівників. Бо для того, аби сформувати максимально якісне насадження необхідно дати молодим рослинам достатню кількість сонячного світла. Проводять від 1 до 5 доглядів на сезон. Кількість проведених доглядів залежить від віку насаджень – чим молодша рослина, тим більше догляду та уваги вона потребує, оскільки ще маленька. Бур’ян дуже швидко росте вгору, він може закривати собою сонячні промені. І без того тендітна рослина може не отримати необхідної кількості тепла та світла. Ба більше, хопта витягує з ґрунту вологу та поживні речовини, що так необхідні маленькому лісу. А під час пожежонебезпечного періоду, в посуху, трава швидко висихає та стає легкозаймистою.

Зважаючи на неймовірний обсяг роботи, аби з насінини вийшло велике дерево, є відповідальність за пошкодження лісових насаджень. Щорічно лісівники збільшують обсяги висадженого, але, на жаль, не всі розуміють важливість цієї благородної справи. Трапляються випадки нищення або пошкодження лісових насаджень. За ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, спричинення шкоди лісовим культурам, молодняку та рослинам у лісових розсадниках, на плантаціях та на призначених для відновлення лісу площах може призвести до накладання штрафу до 1020 грн, а на посадових осіб – до 5100 грн.

фото з відкритих джерел