Які книжки люблять сучасні українські герої, знають в Центрі допомоги учасникам АТО

Вже майже дві тисячі книжок принесли мешканці області до Бібліотеки для учасників АТО, яка працює в Центрі допомоги бійцям при Дніпропетровській ОДА. Є фантастика, навчальні посібники, класична та сучасна література. Та найчастіше українські герої люблять читати про те, що розуміють і відчувають найкраще. На полицях ніколи не застоюються книжки про події на Сході України — «Аеропорт» та «Іловайськ».

«Бібліотека для бійців АТО починалася з однієї полиці, зараз у двох великих шафах ледь вміщується понад 100 томів. Ще майже дві тисячі книжок ми передали до лікарень області та на передову. Це видання на будь-який смак: від бізнес-посібників до художньої літератури. За читанням книжок військові зможуть відволіктися від пережитого», — зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Майже щодня у Бібліотеці для учасників АТО – нові поповнення. Мешканці області приносять цілі ящики літератури. Часто діляться книжками в жанрі фантастики, бо вважають: такі видання краще допомагають відволіктися та помріяти. Є тут і посібники з бізнесу, риболовлі та кулінарії, історична та художня література, новинки від відомих блогерів Павла Паштета Белянського та Горького Лука.

«Найчастіше хлопці цікавляться сучасними військовими авторами. З полиць буквально змітають «Аеропорт» та «Іловайськ», які розповідають про події на Сході України. Це книжки про самих бійців та їх побратимів, які «беруть за живе», — розповіла координатор Центру допомоги учасникам АТО Наталя Шуліка.

Щоб записатися до бібліотеки, при собі слід мати посвідчення учасника бойових дій. Книгу видають на тиждень, проте абонемент можна подовжити. Бійці можуть подати електронну заявку на книжку за посиланням http://goo.gl/forms/34AJLbCoh1. Приносити книжки можна до Центру допомоги учасникам АТО за адресою: пр. Поля 1, ОДА (1-й поверх).

Цього місяця Центр допомоги учасникам АТО та їх сім’ям відзначає рік своєї роботи. У червні 2015-го Дніпропетровська ОДА першою в Україні запровадила ефективну систему допомоги військовим у вирішенні соціальних, медичних, юридичних та інших питань. Центр запустив безліч програм, спрямованих на адаптацію бійців в мирному житті. Організували курси програмування, англійської та водіння, провели фестиваль атошних пісень, зібрали бібліотеку для військових. Звернутися за допомогою бійці та їх родини можуть до головного офісу Центру та його філій у 22 районах області.

Добавить комментарий