Які нововведення чекають школярів Дніпропетровської області
Цього навчального року учнів Дніпропетровськї області чекає не тільки офлайн-навчання, а й нові освітні програми для середньої школи, нове оцінювання знань та курс «Захист України». Серед нововведень також поява у закладах офіцерів освітньої безпеки. «Вісті» розбирались, до чого потрібно готуватись дітям та їхнім батькам.
ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ
Із нового навчального року на Дніпропетровщині наповнюваність класів не повинна перевищувати більш як 24 дитини, якщо це першачки, і не більш як 30 школярів, якщо це старшокласники, або учні займаються онлайн. Коли дітей буде більше зазначеної кількості, то у процесі офлайн- навчання їх поділять на дві групи – таким чином учитель зможе більше уваги на уроці приділити кожному учню. Відбудуться зміни і в навчальному навантаженні школярів 5-9-х класів. Воно базуватиметься на мінімально рекомендованій кількості годин, що дасть змогу більш точно визначити обсяг навчального матеріалу.
Також вводиться новий рівень оцінювання знань дитини. 12-бальна система залишається, але ділиться на чотири рівні – початковий, середній, достатній та високий.
«Початковий рівень за 12-бальною шкалою – 1-3 бали. Це означає, що дитина має лише початкові знання з предмета. Середній – 4-6 балів, свідчить про те, що у дитини є базові знання. Оцінка 7-9 – це достатній рівень: школяр упевнено володіє матеріалом, а високий рівень – це 10-12 балів. МОН надало рекомендації, де є опис кожного бала шкали оцінювання. Також учителі вестимуть форму «Свідоцтво досягнень учня», де прописуватимуть, чи має учень успіхи в навчанні або потребує уваги і допомоги; як він виявляє розуміння прочитаного, висловлює власну думку, чи може критично мислити, творчо діяти тощо», – розповідає вчителька математики однієї зі шкіл м. Дніпро Олена Квітка.
НОВИЙ ПРЕДМЕТ
Для учнів 10-11-х класів запроваджується курс «Захист України». В 10-му класі діти вивчатимуть основи національної безпеки, в 11-му – розвиток військових технологій та захист цивільного населення. Також опановуватимуть медичну допомогу, топографію тощо. Предмет «Захист України» вивчатимуть як хлопці, так і дівчата. Проводитимуть урок раз на місяць, але триватиме він весь навчальний день. Для його проведення буде обрана безпечна локація, можливо, дітям доведеться навіть поїхати за межі школи. Частину модулів викладатимуть спеціалісти закладів вищої військової освіти.
«Я вважаю, що нині це обов’язкові знання для кожного, тож такі уроки точно зайвими не будуть. Я не розглядаю цей предмет як такий, що підготує дитину до фронту, тощо. Вміння надати першу медичну допомогу або орієнтуватись на місцевості стануть у пригоді і в мирному житті, наприклад, якщо сталась ДТП, або під час подорожі в гори чи ліс. Я тільки за те, щоб моя дитина здобувала такі навички», – говорить мати учня 11-го класу Дарина Турук.
ПОЛІЦІЯ У ШКОЛІ
Також у школах працюватимуть офіцери освітньої безпеки. Але, на відміну від інших нововведень, правоохоронці патрулюватимуть поки що тільки навчальні заклади обласного центру. На службу вже стали 30 патрульних. Планується, що до кінця навчального року офіцер освітньої безпеки буде у кожній навчальній установі.
«Основне завдання – це створення безпечного освітнього середовища. Ми будемо проводити превентивні заходи для усунення загроз життю та здоров’ю дітей , різні профілактичні дії. Робота вестиметься за трьома напрямами: правоохоронна діяльність, наставницька та просвітницько-інформаційна», – розповідає начальник відділу «Служба освітньої безпеки» УПП в області Денис Шульга.
Він зазначив, що, крім реагування на будь-які ситуації, які відбуватимуться на території навчального закладу, і контролю пропускного режиму, поліцейські підтримуватимуть дітей у стресових ситуаціях, заспокоюватимуть та допомагатимуть освітянам під час повітряних тривог. Офіцери безпеки пройшли відбір та навчання на базі Дніпровського державного університету внутрішніх справ.
ТАМАРА БЄЛКІНА
фото з відкритих джерел