Які товари і послуги подорожчають в Україні у 2018 році

У минулому році ціни на споживчі товари і послуги виросли більше, ніж очікували в уряді. Під впливом експортних цін і африканської чуми в Україні подорожчало м’ясо, через брак сировини і нарощування поставок за кордон – молочна продукція, через негоду – овочі і фрукти. Повідомляє «Радіо Максимум».

Експерти очікують, що продовольство все ще буде дорожчати і в цьому році, але, можливо, вже не так стрімко, як в минулому. Крім того, через девальвацію гривні і зростання світових цін на нафту зросте й вартість палива на українських АЗС. Найбільш невизначена ситуація поки склалася з цінами на житлово-комунальні послуги.

Ціни на споживчі товари і послуги в минулому році зросли на 13,7%. Підсумковий показник відрізняється від прогнозів уряду і Національного банку, Кабінет міністрів в держбюджеті на 2017 рік планував інфляцію в розмірі 8,1%, а прогноз НБУ на початку 2017 року був 9,1%. Всупереч прогнозам, ціни росли швидше.

Причин для розгону інфляції було кілька. По-перше, зріс внутрішній попит і збільшилися витрати виробників через двократне підвищення мінімальної зарплати до 3200 гривень. На цей фактор вказав НБУ в своїх інфляційних звітах. По-друге, на вартості деяких продуктів позначилося підвищення світових цін (наприклад, на м’ясо) і поганий урожай через пізні заморозки (фрукти й овочі).