Який сон – найсолодший?

Класифікацію людей за добовими ритмами на жайворонків, сов та інших птахів психотерапевт Марія Ушкова називає не інакше, як “звичкою”. Вона вважає, що час для сну ми обираємо самостійно, але згодом це переростає у звичку. Розповідає infomist.ck.ua.

Якщо людина каже “я не можу”, наприклад, “заснути о 22.00”, то це свідчить про те, що у неї вже є залежність від своєї звички. Натомість фахівець запевняє, що людина має підлаштовуватися під біологічний ритм природи, бо в іншому разі вона сама собі шкодить.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Навіть статистика свідчить про те, що люди, які підлаштовуються під біологічний ритм – здоровіші, краще себе почувають, більш успішні, довше живуть тощо.

Людина повинна вміти керувати собою. Якщо вона може зробити установку “спати”, то не залежно від часу доби вона відпочиватиме. Головне, щоб не звичка керувала людиною, а людина – звичкою, – говорить спеціаліст. Існує таке поняття, як “закон про відпочинок”, згідно з яким людський організм потребує вісім годин для повноцінного сну.

До цього часу можна додати/відняти дві години: додаємо для дітей, людей поважного віку, а віднімаємо – для молодих, енергійних осіб продуктивного віку. Найсприятливішим для сну є період доби з 22.00 до 1-2 години ночі. У цей час головний мозок відпочиває, фаза сну у цей час є найглибшою.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!