Японія вперше провела комерційний пуск ракети

Японія здійснила перший у своїй історії комерційний пуск супутника. Про це повідомляється на сайті Японського аерокосмічного агентства, пише gazeta.ua.
Ракета-носій середнього класу H-IIA стартувала з космодрому Танегасіма 24 листопада і вивела на орбіту апарат Telstar 12 VANTAGE.
Як зазначається, супутник зв’язку запущений в інтересах канадського оператора TELESАT і здатний передавати сигнал для більш ніж 200 телеканалів. Він розташований на геостаціонарній орбіті над Атлантикою і забезпечить мовлення у країнах Європи, Африки і Південної Америки.
Зроблений пуск носія H-IIA став особливим, оскільки у конструкцію його двигуна внесені значні зміни. Це дозволило провести відоеремлення апарату від носія на висоті 34 тисяч кілометрів, а не 300 кілометрів, як у попередніх пусках, і зекономити ресурси супутника.

Як повідомляється, нині комерційні пуски здійснюються США, Росією, ЄС, Китаєм та Індією. Тепер до цих країн приєдналася Японія. Поряд із Росією, Сполученими Штатами і ЄС ця країна  також здатна доставляти вантажі на МКС. Останній старт її вантажного корабля HTV 5 здійснили 19 серпня 2015 року.

Добавить комментарий