Юристи консультують: хто сплачує «кредитний» спадок родича?

Я вступив у спадщину після померлої матері, але банк звернувся до мене з вимогою погасити кредит, який вона брала за життя. Чи повинен я це робити якщо банк, крім кредиту нарахував проценти і пеню? На дане питання відповідає Костенко Оксана Миколаївна юрисконсульт ТОВ ЮК «Юрист 24-7»

Відповідно до статті 1218 Цивільного Кодексу України до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Тобто, так ви повинні сплатити кредит, оскільки вступили у спадкування.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Однак щодо відсотків і нарахованих штрафів, то позиція Верховного суду України, в цьому питанні наступна, що спадкоємець зобов’язаний виплачувати взятий померлим кредит, а банк повинен скасувати всі відсотки і нараховані штрафи, за прострочення оплати кредиту. Мотивує це суд тим, що з моменту смерті боржника, до моменту вступу його спадкоємця в права спадщини спадкоємець не мав зобов’язань по цьому боргу, а значить, зобов’язаний платити тільки платежі, встановлені на день смерті боржника.

Тобто, сплачувати відсотки і нараховані штрафи ви не повинні.

Якщо ви прийняли спадщину і згодні платити борг, то банк пропонує вам переоформити кредитний договір шляхом підписання додаткової угоди про переведення боргу на спадкоємця.

Якщо ви не  захочете  сплачувати кредитний борг, або визнавати його, банк після вашого вступу в права спадкування вдається до звичайних процедур по роботі з боржниками, наприклад, звертає стягнення на заставу, якщо така була. Якщо ж застави не було (споживчий кредит) або застави недостатньо для повного розрахунку за кредитом, банк через суд добиватиметься продажу будь-якого іншого майна спадкоємців.

Якщо у Вас виникли правові запитання – телефонуйте – 0961714209, 0933545165, або пишіть запитання: jurist24.7@gmail.com і ми дамо вам відповідь.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!