Юристи консультуют: Все про звільнення за власним бажанням

Мене цікавить чи можу я звільнитись за декілька днів перед відпусткою, наприклад у мене відпустка з 1 липня чи можу я написати заяву про звільнення 28 червня. Чи виплачуються мені відпускні і чи повинна я відпрацьовувати два тижня?

На питання відповідає юрисконсульт ТОВ ЮК «Юрист 24-7» Циб Сергій Вікторович.  За законодавством Ви не повинні відпрацьовувати 2 тижні, а повинні попередити про звільнення власника або уповноважений ним орган відповідно до вимог ст. 38 Кодексу Законів про Працю України. Законом не передбачено відпрацювання двотижневого або іншого строку перед звільненням за власним бажанням.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Також законодавство не передбачає обмежень щодо строків подачі заяви про звільнення – це може бути будь-який день, в тому числі вихідний або відпускний день для працівника. Таким чином звільнення за декілька днів до відпустки є цілком законним, обов’язковим є повідомлення власника згідно ст. 38 Кодексу Законів про Працю України, за загальним правилом це – 2 тижня. Якщо ви напишете заяву про звільнення 28 червня – трудові відносини власник повинен бути припинити через 2 тижні, або в інший строк за згодою сторін. У випадку припинення трудових відносин через 2 тижні, ви повинні протягом цього строку «відпрацьовувати» робочі дні, у вашому прикладі до 1 липня.
Відповідно до ч.1 ст. 21 ЗУ «Про відпустки», заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку.
Тобто за три дні до початку відпустки вам повинні виплатити відпускні за весь час відпустки.
Відповідно до ст. 22 ЗУ «Про відпустки», у разі звільнення працівника до закінчення робочого року, за який він уже одержав відпустку повної тривалості, для покриття його заборгованості власник або уповноважений ним орган провадить відрахування із заробітної плати за дні відпустки, що були надані в рахунок невідпрацьованої частини робочого року.

Згідно ст. 24. ЗУ «Про відпустки», у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – інваліда з дитинства підгрупи А I групи.

Висновок: Вам повинні оплатити всі відпускні які ви фактично відбули та компенсацію за час невикористаної відпустки, проте якщо Вам надали відпускні у повному обсязі до закінчення робочого року роботодавець має право на відрахування із заробітної плати за дні відпустки, що були надані в рахунок невідпрацьованої частини робочого року.

Якщо у Вас виникли запитання телефонуйте – (050) 571-21-50; (097) 241-56-34; або пишіть запитання: dnepropetrovsklawyer@gmail.com і ми дамо вам відповідь.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!