Юристи консультують: хто має право на допомогу по безробіттю

Я звільнився з підприємства за власним бажанням. Чи маю я право отримувати допомогу по безробіттю? Якщо так, то протягом, якого часу та починаючи з якого дня?

На дане питання відповідає Костенко Оксана Миколаївна юрисконсульт ТОВ ЮК «Юрист 24-7», викладач-консультант юридичної клініки «Істина».

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Мають право на отримання допомоги по безробіттю відповідно до пункту 1 статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Допомога з безробіття призначається після звернення до відповідного районного центру зайнятості, на підставі особистої заяви безробітного, довідки (довідок) про середню заробітну плату (дохід) за останнім місцем (кількома місцями) роботи чи служби, трудової книжки, військового квитка, копії цивільно-правового договору та пред’явленням (за наявності) свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, паспорта або іншого документа, що посвідчує особу.

Відповідно до пункту 4 статті 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» допомога по безробіттю особам,  які звільнилися з останнього місця  роботи за власним бажанням без поважних причин, починається з 91-го календарного дня.

Тривалість  виплати  допомоги по безробіттю складає 270 днів – при звільненні з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин.

Розмір допомоги по безробіттю буде залежати від того, скільки років ви були працевлаштовані та сплачували страхові внески, скільки місяців у вас безперервного стажу за останні два роки та розмір вашої середньоденної заробітної плати.

Якщо у Вас виникли правові запитання – телефонуйте – 0961714209, 0933545165, або пишіть запитання: jurist24.7@gmail.com і ми дамо вам відповідь.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!