Юристи консультують: Хто має право приватизувати кімнати у гуртожитках

Я рятувальник. Проживаю на законних підставах та зареєстрований у гуртожитку. Чи можу я приватизувати кімнату у гуртожитку? Якщо так, то що для цього необхідно?

На дане питання відповідає Костенко Оксана Миколаївна юрисконсульт ТОВ ЮК «Юрист 24-7».

Законом України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» внесено зміни до Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» та дозволено приватизувати житло в гуртожитках, що перебуває у власності територіальних громад.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» право приватизації гуртожитків поширюється на громадян, у тому числі військовослужбовців  і  працівників  Національної гвардії України, Служби  безпеки  України,  Державної  прикордонної служби України, Збройних  Сил  України  та  інших  утворених відповідно до законів України  військових  формувань,  осіб  рядового  і  начальницького складу  та  працівників  Міністерства  внутрішніх  справ  України, Державної  кримінально-виконавчої служби України, Державної служби спеціального  зв’язку та захисту інформації України, осіб рядового і  начальницького  складу служби цивільного захисту, рятувальників та  членів  їхніх сімей, які не мають власного житла, більше п’яти років  на  законних підставах зареєстровані за місцем проживання у гуртожитках та фактично проживають у них.

Якщо ви виявили бажання приватизувати жиле приміщення в гуртожитку, то відповідно до пункту 17 Положення про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян (далі – Положення), що закріплено Наказом Міністерства житлово-комунального господарства України № 396 від 16.12.2009 року, звертайтеся в  орган  приватизації,  де  одержите  бланк  заяви  та необхідну консультацію.

Також пунктом 18 даного Положення зазначено, які саме документи слід подавати. Отже це: 1) оформлена заява  на  приватизацію квартири (будинку),  жилого приміщення у гуртожитку, кімнати у комунальній квартирі;

2)   копія  документа,  що  посвідчує  особу;

3)   технічний  паспорт  на  квартиру (будинок), жиле приміщення у гуртожитку;

4) довідка про склад сім’ї та займані приміщення;

5) копія ордера про надання жилої площі  (копія  договору  найму жилої площі у гуртожитку);

 4) документ, що підтверджує невикористання  ним  житлових  чеків для приватизації державного житлового фонду;

6) копія документа,  що  підтверджує  право  на  пільгові  умови приватизації;

7) заява — згода тимчасово відсутніх  членів  сім’ї  наймача  на приватизацію жилих  приміщень  у гуртожитку.

Зразки даних документів є у додатках до даного Положення.  І радимо вам обов’язково прослідкувати за тим, щоб відповідні документи були зареєстровані органом   приватизації  в окремому журналі.

До 01 січня 2016 року після розгляду всіх документів, орган приватизації в результаті позитивного рішення Вам видається документ, що підтверджує приватизацію та отримується інформаційна довідка.

Якщо у Вас виникли правові запитання – телефонуйте — 0961714209, 0933545165, або пишіть запитання: jurist24.7@gmail.com і ми дамо вам відповідь.