З підтопленнями Дніпро та Дніпровський район: без відселень і постраждалих

П’ятий день Дніпро та Дніпровський район області із підтопленнями берегових територій. Це наслідок скидів під час весняного водопілля водосховищами, що проходять Дніпровським каскадом.

Явище не нове для країни, а щорічне. Чи зашкодить воно будинкам та присадибним ділянкам, зведеним поблизу води, залежить від багатьох чинників. Кількості опадів, талого снігу і навіть температурного режиму.

 «Минулі роки ми не мали підтоплень через скиди під час весняного водопілля. Води було мало, тож вона не виходила на берегові зони та не шкодила зведеним поблизу подвір’ям і спорудам, – пояснила директорка департаменту цивільного захисту ОВА Тетяна Куряченко. – Цьогоріч про ймовірні підтоплення попереджали. На цей момент зачепило Дніпровський район та частину Дніпра».

 Постраждали Обухівська, Петриківська та Підгородненські громади. У Дніпрі – Шевченківський, Новокодацький та Амур-Нижньодніпровський райони. А ще – набережна міста. У воді територія храму, кілька десятків садових будинків і приватних домоволодінь. Подекуди розмило дороги і сільгоспугіддя.

«З вечора п’ятниці об’їжджаю постраждалі території. Більшість затоплених приміщень – це садові будиночки. На постійній основі люди там не проживають. Втім, всім мешканцям пропонували відселення, але ніхто на це не зголосився, – додав в.о. начальника Дніпровської РВА Юрій Яндульський. – У кооперативах Петриківської громади розмило проїжджі частини. Тому для регулювання руху та охорони підтопленого майна там чергують два патрулі».

 Аби уникнути коротких замикань, одну з вулиць Обухівської громади, на якій назбиралося чимало води, сьогодні знеструмили. Чотирьом місцевим надзвичайники допомогли минути підтоплення й дістатися проїзної дороги.

Небезпека затоплень зберігається. Поки вона не мине, влада на місцях у всіх районах Дніпропетровщини працює у посиленому режимі.