З початку року арештували 37 дніпропетровців за насилля у сім’ї

З початку 2016 року 37 чоловіків піддали адміністративному арешту за вчинене насилля до членів своєї сім’ї. Про це повідомляє  прес-служба ГУНП у Дніпропетровській області.

«За три місяці цього року зареєстровано 2448 заяв та звернень, щодо правопорушень, пов’язаних з насиллям в сім’ї, по 8 з них розпочато досудове розслідування. До спеціалізованих установ для реабілітації направлено 45 жінок-жертв насильства в сім’ї. До кризових центрів для проходження корекційної програми направлено 180 осіб, які вчинили насильство», — йдеться у повідомленні.

Окремо слід сказати про насилля в сім’ях, де є діти. Цього року працівниками підрозділів молодіжної превенції виявлено та задокументовано 58 фактів в таких сім’ях. 54 дорослим та 4 дітям було винесено попередження щодо недопустимості дій насилля в сім’ї.

Про те, як протидіяти сімейному насильству та яке покарання несуть домашні агресори розповідав заступник начальника управління превентивної діяльності ГУНП в Дніпропетровській області Сергій Мороз.

«Не бійтеся виносити так зване сміття з дому і при перших же проявах сімейного насилля повідомляйте в поліцію. У родинах, де чоловіки ведуть себе агресивно, раджу жінкам мати під рукою номер телефону дільничного, який відразу розповість йому, чого буде варта неправомірна дія по відношенню до членів сім’ї», — зазначив начальник управління.

Зазначимо, що на профілактичному обліку інспекторів поліції області знаходиться понад 5 тисяч осіб, яким було офіційно винесено попередження про недопустимість здійснення насилля в сім’ї.

«В Україні з лютого минулого року було відмінено штраф за здійснене насилля в сім’ї, оскільки зазвичай жінка сама ж його і оплачувала. Тепер замість штрафу чоловік-агресор за рішенням суду буде відпрацьовувати години на громадських роботах, чи відбуватиме адміністративний арешт до семи діб, а гроші залишаться в сім’ї. В разі ж коли правопорушення такою особою скоєно повторно за рік, то покарання вже більш жорстке: громадські роботи від 40 до 60 діб чи адмінарешт вже на 15 діб», — зазначив Сергій Мороз.

Варто додати, що з початку року до кризових центрів для проходження корекційної програми направлено 8 жінок, які вчинили насильство по відношенню до своїх чоловіків.

Добавить комментарий