З початку року у Дніпрі усиновлено 46 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

У Дніпрі цього року всиновили 46 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 41 дитина тепер виховується в українських сім’ях, 5 – в іноземних.

Про це під час прямої телефонної лінії повідомила начальник управління-служби у справах дітей Алла Литовченко. «Здебільшого усиновлювачі бажають взяти на виховання малят. Дорослих дітей усиновляють рідко. Цього року було усиновлено двоє 17-річних дітей – їх виховували опікуни, які потім і стали усиновителями», – розповіла Алла Литовченко.

За словами начальника управління-служби у справах дітей, з початку року в місті створено 7 прийомних сімей. У базі даних усиновлювачів – 63 родини, які хочуть взяти дитину. 6 сімей пройшли навчання та готові створити прийомну сім’ю. «Щоб усиновити або взяти під опіку дитину, батькам слід звернутися до управління-служби у справах дітей за місцем мешкання. Щоб стати опікуном, слід мати дохід не менше мінімальної зарплатні, довідку від нарколога та психіатра, а також документ, що підтверджує, що в людини немає судимостей. Далі працівники управлінь-служб у справах дітей обстежують умови проживання і вирішують, чи придатне помешкання для дитини», – сказала Алла Литовченко.

На сьогодні в Дніпрі на обліку перебувають 1 тис. 673 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Майже 89% з них виховуються під опікою в сім’ях, в прийомних сім’ях та в дитячих будинках сімейного типу. На сьогодні в місті створено 85 прийомних сімей та функціонує 11 дитячих будинків сімейного типу.

Добавить комментарий