За допомогу АТО на Дніпропетровщині судять чиновника

Два роки тому, ще на початку війни на Донбасі, на території Петриківського району Дніпропетровської області роздислокувалась навчально-тренувальна база батальйону Дніпро-1 МВС України. Саме там готуються майбутні військовослужбовці на передову зону АТО, – повідомляє Громадське об’єднання АТН.

В той час керівництвом облдержадміністрації на Петриківський район було покладено допомогу та матеріальне забезпечення батальйону силами місцевих підприємств та громад.

Так і було: харчування, електрика, ремонтні роботи у казармах – все полягло на Петриківський район, що значно полегшувало службу та побут батальйону. Вся країна в той час та особливо Дніпропетровська область сконцентрувала ресурси для АТО.

Але СБУ у Дніпропетровській області ще в 2014 році розпочинає справу відносно державного службовця – першого заступника голови Петриківської райдержадміністрації щодо отримання неправомірної вигоди, який «отримавши» кошти від місцевого фермера, що допомагав батальйону Дніпро-1, самостійно сплатив заборгованість батальйону за електрику через банківську установу, ще й додавши недостатніх кілька тисяч особистих коштів. При цьому, в справі фігурують всі докази – банківські квитанції та рахунки.

«Переконавши» фермера, який надавав кошти, що це не допомога військовим, а хабар, оперативники відкрили кримінальне впровадження про вимагання незаконної винагороди і тільки через рік провели обшуки, а ще через місяць надали підозру про незаконну винагороду за фактом коштів, перерахованих на сплату боргів батальйону.

Ні обшуки, ні подальші слідчі дії «результатів» не дали. Свідки по справі одноголосно свідчать про участь обвинуваченого чиновника у фінансуванні батальйону на той час, про це ж свідчать і банківські квитанції, що є у матеріалах справи. Але місцева обласна прокуратура вперто не бачить, що чиновник не тільки не збагатився коштами, а ще і докладав власних, щоб вирішувати питання з фінансуванням батальйону у складні часи.

Вже більше року – як держслужбовець відсторонений від посади та триває слідство, два роки – як відбувались ці події і рік, протягом якого відбувались безрезультатні оперативні провокації.

Сподіваємось, що ситуація вирівняється у суді.

Справою зацікавились дві міжнародні організації з моніторингу діяльності органів досудового розслідування, судових органів, верховенства права в Україні з США та Європи.

Адже практика корупційних процесів в Україні та методологія запобігання активно вивчається та моніториться іноземними інститутами, фондами, втілюються новітні навчальні практичні програми для фахівців.

З призначенням нового генерального прокурора замовних справ в Україні меншає, як і втручань у судові процеси органів дізнання.

Вдумайтесь самі: в якій європейській державі органи досудового слідства можуть вказувати свідку як свідчити, або гірше – судді тлумачити як судити?! Це пережитки радянської системи. Реформи в країні, у тому числі в судочинстві, прокуратурі, внутрішніх органах розпочаті і незворотні.

Яка Ваша думка? Ми спитали у головного учасника процесу, обвинуваченого Дмитра Недвиги, громадського діяча, першого заступника голови Петриківської РДА.

– Сьогодні непростий час реформувань цілої системи, вважаю що таких місцевих «темних» та політичних процесів в країні залишилось ще багато. Одних тільки прикладів щодо захисників як нашої області в гарячі часи, так і інших, у тому числі волонтерів.

Нажаль, ще немає в країні незалежного слідства, тому і виникають питання…

І тільки неупереджене, незалежне і самостійне в своїх рішеннях судочинство поставить справедливу крапку в таких справах.

Адже у світовій практиці боротьба з корупцією починається не з арештів, а з ліквідації конфлікту інтересів між посадовцем та громадянином виключно на підставі закону. Над цим і потрібно працювати.

До того ж, війна за два роки не тільки не закінчилась, а прийняла нові аспекти. Добровольчий батальйон Дніпро-1 перетворений у полк, продовжує на Петриківському полігоні готувати бійців на передову. Армія за два роки навчилася воювати, а фронт і надалі тримається на волонтерській допомозі…

Громадське об’єдання АТН

Добавить комментарий