Забезпечення бюджету податковими надходженнями – головна мета фіскальної служби
У суб’єктів господарювання завжди є необхідність мати інформацію про діяльність фіскальної служби. Нерідко запитання щодо роботи ДФС виникають у представників великих підприємств. Відповіді на найактуальніші з них для «Вістей Придніпров’я» дала в.о. начальника Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДФС Катерина Дебела.
– Катерино Петрівно, майже кожен з нас у своєму житті має справу з податками, незалежно від того чи то пересічний громадянин, робітник промисловості чи керівництво підприємства. На вашу думку як фахівця, що ж це все-таки таке, податки?
-Насамперед зауважу, що жодна держава не може існувати без податків – ця проста істина відома всім. Податки – це система обов’язкових платежів підприємств, організацій і фізичних осіб, які є одним із джерел формування доходів державного та місцевих бюджетів. Це той механізм, за допомогою якого розподіляються матеріальні блага між тими, хто має змогу заробляти, і тими, хто потребує підтримки держави.
-Давайте зупинимося на завданнях, що стоять перед фіскальною службою.
-Головна мета фіскальної служби полягає у забезпеченні бюджетів всіх рівнів платежами, контролю за їх нарахуванням та своєчасною сплатою. Наше завдання полягає в тому, аби у платника, який платить податок, не виникало труднощів куди і як платити.
– Скажіть, чи зросла сплата податків у цьому році?
-Протягом січня-травня 2017 року Дніпропетровським управлінням забезпечено надходжень до бюджетів усіх рівнів у сумі 9261,7 млн. гривень. До державного бюджету спрямовано 8001,9 млн. гривень. В порівнянні з січнем-травнем минулого року збір до державного бюджету збільшився на 4590,9 млн. гривень або у 2,3 рази. До місцевих бюджетів надходження склали 1259,8 млн. гривень. Збільшення надходжень до місцевих бюджетів у звітному періоді склало 488,4 млн. гривень або на 63,3 відсотки.
– Як вам вдалося досягти збільшення надходжень?
-За кожним платником закріплено податкового консультанта – координатора, який оперативно вирішує питання, пов’язані з оподаткуванням, що в свою чергу сприяє підвищенню якості обслуговування великих платників та збільшенню платежів до всіх рівнів бюджетів.
Від результатів нашої роботи залежить своєчасність виплати заробітних плат і пенсій, реалізація різноманітних економічних і соціальних програм.
– Підприємства яких галузей народного господарства сплачують найбільше податків?
Із загальної суми збору до бюджетів усіх рівнів протягом січня-травня 2017 року найбільшу питому вагу у сумі в цілому мають підприємства наступних галузей народного господарства:
3636 млн. гривень або 39,3 відс. забезпечено представниками добувної промисловості;
1689,2 млн. гривень або 18,2 відс. забезпечено переробними підприємствами;
1498,5 млн. гривень або 16,2 відс. забезпечено постачальниками електроенергiї й газу;
1176,9 млн. гривень або 12,7 відс. забезпечено представниками торгівлі;
395 млн. гривень або 4,3 відс. забезпечено підприємствами, що здійснюють операції з нерухомим майном.
-Чи є у великих платників податків проблема з відшкодуванням податку на додану вартість з бюджету, адже це значні суми обігових коштів?
-З 1 квітня 2017 року на сайті Міністерства фінансів України розпочав функціонувати Реєстр заяв про повернення сум бюджетного відшкодування ПДВ. Протягом квітня – травня 2017 року відшкодовано ПДВ у сумі 3 908,5 млн. гривень (в квітні – травні 2016 року – 1722,8 млн. гривень). Набрали чинності зміни до Податкового кодексу України в частині зупинки реєстрації сумнівних податкових накладних, відповідно до розроблених критеріїв зупинки. Вказані кроки призвели до збільшення прозорості структури податкового кредиту, заявленого до відшкодування, і, як наслідок – до прискорення відшкодування платникам заявлених ними сум ПДВ.