«Закон Савченко» звільнив майже 6 тисяч в`язнів — ГПУ хоче змін до документу

Генпрокуратура виступає за внесення змін до «закону Савченко», оскільки вважає його небезпечним для суспільства. Про це «Укрінформу» повідомив заступник генпрокурора Олег Заліско, який відповідає у відомстві за дотримання законності у пенітенціарних закладах. Пише «Українська правда».

«Прийняття Верховною Радою цього закону є надто дискусійним і призвело до очевидних негативних наслідків, які нині все ширше висвітлюються у засобах масової інформації, і призводить до жорсткого суспільного резонансу», — сказав він.

За словами Заліска, застосування судами положень цього закону дало можливість достроково вийти на волю та суттєво зменшити строки відбування покарання найбільш небезпечним злочинцям, які вчинили злочини проти основ національної безпеки, убивства, згвалтування, грабежі та розбій.

«При цьому закон не поширився на осіб, які вчинили менш небезпечні злочини і до яких не застосовувалось тримання під вартою», — зазначив він.

Заліско поінформував, що станом на 15 квітня положення закону було застосовано до 39 тисяч 496 в`язнів. Окрім колишніх високопосадовців Ігора Зварича та Віктора Лозінського, достроково було звільнено 5 тис. 961 особу, які відбували покарання за тяжкі злочини.

Зокрема, 10 — за злочини проти основ національної безпеки, 832 — за умисне вбивство, 531 — за умисне тяжке тілесне ушкодження, 1120 — за розбій, 863 — за грабіж та 1340 — за крадіжку.

Заступник генпрокурора зауважив, що лише у Вінницькій області з місць відбування покарання на підставі цього закону на волю вийшла 261 людина.

При цьому 12 з них вже після звільнення повторно утримуються під вартою за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, у тому числі умисних вбивств. Як приклад Заліско назвав умисне вбивство двох жінок, тіла яких 16 квітня 2016 року виявлено у місті Ладижин Вінницької області.

«По гарячих слідах кримінальне правопорушення розкрито, зловмисника затримано. Ним виявився 25-річний громадянин, якого у березні 2016 року умовно-достроково звільнено з Піщанської виправної колонії № 59 після застосування до нього закону. Покарання він відбував за вчинення аналогічних злочинів — згвалтування та умисного вбивства при обтяжуючих обставинах», — зазначив він.

Як повідомлялось, парламент 26 листопада 2015 ухвалив закон авторства Надії Савченко «Про внесення зміни до Кримінального кодексу щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання», який набрав чинності 24 грудня 2015 року.

Закон передбачає зарахування одного дня попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

Добавить комментарий