Затримання керівників облавтодору на Дніпропетровщині: всі подробиці справи

Днями генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив про резонансне затримання у Дніпропетровській області. Як ми розповідали раніше, прокуратура області викрила цілий сімейний підряд — директора підприємства, керівника філіалу, його заступника та головного бухгалтера. Родичі крали гроші, надані для ремонту доріг. Встигли привласнити захмарну суму — 9 мільйонів гривень. І так із зручних крісел керівники облавтодору потрапили до СІЗО. Історія з ремонтом доріг «на папері» – отримала своє продовження.

Як інформують «Подробиці», у липні 2016-го керівником Дніпропетровського облавтодору був призначений — Юрій Картамишев. Філіалом підприємства став його батько. Бухгалтерію вела племінниця. За рік — цей сімейний підряд привласнив понад 4 мільйони бюджетних гривень — ремонти доріг виконували лише на паперах, для власних потреб використовували пальне підприємства, а технікою облавтодору розпоряджалися як своєю. Наприклад — здавали в оренду приватникам з Полтавщини.

«Прокуратури ці кошти, які привласнювались, вони виводилися з державного підприємства на рахунки підконтрольних їх підприємств на підставі безтоварних операцій. Засновником одного з таких підприємств була мати директора Дніпропетровського облавтодору», — каже Роман Токар, заступник прокурора Дніпропетровської обласної.

Керівників облавтодору та філії Дніпропетровської служби доріг підозрюють у підробці документів, розтраті коштів та привласненні майна. Тепер усі в СІЗО — вийти на волю можуть під заставу в 10 мільйонів гривень. Ремонт доріг став прибутковим і для підрядних організацій. Приміром — у Тернівці та в Апостолівському районі підприємці «зекономили» більше 5 мільйонів гривень бюджетних грошей. Хто — на щебінці, хто — на асфальті.

«Проводився цілий комплекс негласних оперативних слідчих дій. Загалом за даними кримінальними провадженнями було проведено 97 негласних розшукових слідчих дій», — коментує Володимир Лавренчук в. о. начальника Управління захисту економіки в області Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

Наразі обласна прокуратура розслідує чотири кримінальні провадження. Матеріали вже передали до суду.