Збереження культурної спадщини є важливим особисто для Президента — Тимошенко про «Велику реставрацію»

Нова програма Президента «Велика реставрація» передбачає відбудову близько 150 об’єктів культурної спадщини України, таких як музеї, театри, замки, упродовж наступних трьох років. Про це заявив заступник голови Офісу Президента Кирило Тимошенко під час форуму «Україна 30. Культура. Медіа. Туризм».

«Більшість населення України знає проект «Велике будівництво», в рамках якого ми будуємо, реставруємо, відбудовуємо дороги, школи, садочки, соціальну інфраструктуру. Однак ситуація з COVID-19 показала, що українці не мають змоги їздити за кордон, вони хочуть дізнаватися більше про Україну, дивитися туристичні та культурні об’єкти», — сказав Тимошенко.

За словами Тимошенка, програма дозволить системно підходити до оновлення культурних об’єктів.

«Для нас цілі «Великої реставрації» — це, по-перше, збереження культурної спадщини, що є важливим для держави, це важливо особисто для Президента. По-друге, ми будуємо до цих об’єктів дороги, робимо новий менеджмент на цих об’єктах, аби люди приїздили і дивилися культурну спадщину в Україні», — пояснив заступник голови ОП, додавши, що для реалізації програми цього року виділено кошти у розмірі 2 млрд грн.