Здайте кров – врятуйте життя пораненим та онкохворим: де на Дніпропетровщині можна стати донором

10 хвилин вашого часу можуть подарувати комусь роки життя. Саме стільки триває процедура здачі крові, вкрай необхідної пораненим бійцям, травмованим в аваріях, онкохворим дітям. Не будьте байдужими – здайте кров. Де це зробити на Дніпропетровщині, розповіла головний лікар Дніпропетровської обласної станції переливання крові Антоніна Сердюк.

«Потреба в крові в лікарнях області є щодня. Вона життєво необхідна не лише пораненим бійцям АТО, а й онкохворим дітям, людям з важкими травмами та пологами. Загалом такої допомоги потребують близько 130 тисяч мешканців регіону щороку, — розповіла Антоніна Сердюк. – Нині в обласній станції достатній запас крові. Проте його потрібно постійно поповнювати. Не будьте байдужими та приходьте здавати кров не лише під час спеціальних акцій. Це врятує чиєсь життя».

Донором може стати людина від 18 до 60 років. Протипоказання – інфекційні та хронічні захворювання, операції, вагітність, застуда, прийом медикаментів. Щоб підготуватися до процедури, напередодні не слід вживати алкоголь, жирну, смажену та копчену їжу. В день здачі крові необхідно з’їсти легкий сніданок, випити солодкий чай, сік або воду. Не можна вживати молочні продукти, яйця, жирну їжу.

Щоб стати донором, з собою слід мати паспорт та копію ідентифікаційного коду. На Дніпропетровщині здавати кров можна за адресами:

— м. Дніпро, пр. Богдана Хмельницького, 17 (колишня вул. Героїв Сталінграду). Обласна станція переливання крові, прийом донорів — з 8.00 до 13.00.

— м. Дніпро, пр. Нігояна, 53 (колишній Калініна). Міська клінічна лікарня № 2, прийом донорів — з 08.00 до 12.00.

— м. Дніпро, вул. Ближня, 31, Міська багатопрофільна клінічна лікарня № 4, прийом донорів — з 08.00 до 12.00.

— м. Дніпро, вул. Антоновича, 65а, (колишня Свердлова). Клінічне об’єднання швидкої медичної допомоги, прийом донорів — з 08.00 до 12.00.

— м. Дніпро, вул. Тітова, 29, Спеціалізована багатопрофільна лікарня №1, прийом донорів — з 08.00 до 11.00.

— м. Кривий Ріг, вул. Медична,12 (колишня Семашка). Криворізька станція переливання крові, прийом донорів — з 7.30 до 13.00.

— м. Нікополь, проспект Трубників, 56/2, Нікопольська станція переливання крові, прийом донорів — з 8.00 до 12.30.
У 2016 році понад 49 тисяч мешканців області здали 18,6 тисячі літрів крові.

Добавить комментарий