Жахлива недбалість: у Дніпрі дитину на жебракування штовхнула мати

Невиконання батьками обов’язків щодо належного виховання, відповідальності за виховання, навчання і розвитку своїх дітей завжди залишаються актуальними. За статистикою, саме низький рівень сімейного виховання та спілкування — серед найхарактерніших причин та умов скоєння правопорушень серед дітей.

Лише протягом 2017 року до судів Дніпропетровської області надійшло 2 тис 369 справ щодо порушення ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей). Розглянуто 2 тис 192 справи. Загальна сума штрафів накладених на горе-батьків склала 42 тис.646 грн, з них сплачено – близько 5 тис. грн.

Один з таких випадків нещодавно трапився у Дніпрі. Ленінський районний суд притягнув до адміністративної відповідальності жінку 1987 р. н. за ч.2 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Громадянка, яка тимчасово ніде не працює, належним чином не виконує свої батьківські обов’язки з виховання неповнолітньої доньки. Через що, на початку 2018 року дитина пішла з дому та почала займатись бродяжництвом. У судове засідання порушниця не з`явилась. До того ж, у травні минулого року жінка вже притягалась до адміністративної відповідальності за цією ж статтею.

Суд постановив правопорушницю притягнути до адміністративної відповідальності у вигляді стягнення штрафу у дохід держави.