Жінки «наздоганяють» чоловіків у вживанні алкоголю

Про це свідчать результати проведеного австралійськими вченими дослідження алкогольних пристрастей двох статей в усьому світі. Згідно з аналізом людей (4 млн.), які народились в період з 1891-го по 2001 рік, показує, що раніше чоловіки були набагато більш схильні вживати алкоголь, аніж дами. Але сьогоднішнє покоління жінок практично нівелювало це  відставання.

За статистикою, на початку 20-го століття чоловіки в 2,2 рази частіше жінок взагалі торкалися до алкоголю, в три рази частіше впадали в стан сильного алкогольного сп’яніння, в 3,6 рази частіше отримують серйозні захворювання, пов’язані з алкоголем, наприклад, цироз печінки.

Але за подальші десятиліття цей розрив поступово скорочувався. На думку професора Марка Петтікрю з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини, причиною таких змін не можна вважати тільки мінливі соціальні ролі чоловіків і жінок. Адже все більша доступність алкоголю також грає важливу роль, не кажучи вже про те, що реклама спиртних напоїв часто буває спрямована спеціально на споживчий сегмент жінок, особливо юного віку.

Добавить комментарий