Жителі Дніпра можуть перевірити свої ялинки

Напередодні Нового року в Україні заготовлять близько 500 тис. ялинок. І це тільки офіційні дані, тобто дані Держлісагентсва, яке займається обліком та маркуванням таких ялинок. А про масштаби нелегальної заготівлі та продажу годі й говорити. Саме тому жителям Дніпра та Дніпропетровської області можна пересвідчитися, чи не купують вони її у браконьєрів.

Зробити це можна за допомогою спеціальних програмних рішень. Це мобільний додаток Ялинка.info (доступний на Google Play) та веб-сайт yalynka.info. У випадку, якщо ялинка не походить з лісгоспів Держлісагентства, можна попросити продавця ялинок показати документи.

Для того, щоб перевірити законність походження ялинки, необхідно на сайті чи у мобільному додатку ввести номер з етикетки, що прикріплена до ялинки. У випадку, якщо така етикетка на дереві або ж інформація за номером в системі відсутня – ваша ялинка може виявитися нелегальною.

Пам’ятайте, наявність маркування та перевірка маркування на ялинці – це гарантія того, що ялинка  а) не походить з Чорнобильської зони або інших зон екологічного лиха б) є легально вирощеною на спеціальній плантації.