Жителі Дніпра перекрили дорогу, протестуючи проти ввезення немісцевого сміття

Жителі околиці Дніпра – Діївки – перекрили трасу до міста Кривий Ріг, протестуючи проти використання сміттєзвалища поблизу їхнього мікрорайону для утилізації побутових відходів з інших міст. Акція ініційована будинковими комітетами мікрорайону, у ній бере участь більше ста жителів, вони наголошують на тому, що їхній протест поза політикою, повідомляє Радіо Свобода.

За словами учасників акції протесту, перекриття траси триває від зранку. Поліція організувала рух транспорту в об’їзд.

Як зазначила в коментарі Радіо Свобода учасниця акції, громадська активістка Тетяна Лампіка, протест викликаний рішенням міської влади щодо допущення звезення на полігон комунального підприємства «Еко -Дніпро» немісцевого сміття, однак наразі жителі вимагають закриття також і самого сміттєзвалища.

«Це звалище й так сильно смердить, у криницях у людей погана вода. Наразі вони вимагають не тільки не звозити сюди сміття, а й взагалі закрити звалище. Обурення жителів викликали останні заяви з міськради про те, що місто буде приймати сміття звідусіль, аби лиш платили. Ця акція стихійна, але ми намагаємось стежити за порядком. Ми націлюємо людей на те, що має бути зустріч з представниками міськради, і градус протесту спаде. З іншого боку, ми зв’язались з мерією і просимо представників влади приїхати поговорити з людьми», – сказала Лампіка.

Як зауважили представники ініціативної групи жителів, вони чекають прибуття на місце події заступника міського голови.

В управлінні охорони навколишнього природного середовища міськради раніше заявили, що в умовах, коли полігон недотримує кошти на утилізацію сміття від місцевих жителів, місто зацікавлене в прийомі побутових відходів з інших міст.

Радіо Свобода направило до міськради інформаційний запит щодо рішення про звезення на полігон немісцевого сміття.

Раніше на сесії Дніпропетровської міської ради намагались розглянути питання щодо роботи полігону в Діївці, однак депутати не підтримали включення питання до порядку денного.

Добавить комментарий