Жителів Дніпропетровської області просять відмовитися від вінків

Жителів Дніпропетровщини закликають не приносити на цвинтарі пластикові квіти та вінки. Як зазначають екологи, внаслідок спалювання виробів з пластику відбувається значний викид канцерогенів в атмосферу. Крім того, час розкладання пластику та паперу, просоченого парафіном, дуже тривалий.

Великоднє поминання, або як його ще називають «радониця», відзначають у вівторок другого тижня після Великодня. За традицією, віряни відвідують кладовище, моляться біля могил. Цього року поминальні дні припадають на 5-7 травня.

Міністерство екології та природних ресурсів закликає не купувати плас­тикові квіти та вінки. «Така практика набуває масштабності в усіх регіонах України напередодні Великодня. Нагадуємо, що унаслідок спалювання виробів із пластику відбу­вається значний викид канцерогенів в атмосферу»,- пояснили у відомстві.

У повідомленні також йдеться, що Великдень — це свято життя, тому варто принести на могилу живі квіти. Церква також наголошує, що на кладовище треба йти зі щирою молитвою, добрими намірами та чистим серцем, а не зi сміттям. Отже, альтернативою штучним квітам можуть стати вінки саме з живих квітів та хвої або ж квіти, висаджені в ґрунт, газонна трава, сухоцвіти та свічки.

Крім того, екологи рекомендують у Великодні дні утриматися від традиції залишати на могилах крашанки, паски чи інші продукти харчування. Не робити цього радять із міркувань безпеки та санітарії.

Ярослава Хлєбникова,

фото pixabay