Жнива, підготовка до навчального року, підтримка переселенців: актуальна ситуація у Сурсько-Литовській громаді

У Сурсько-Литовській громаді працюють усі комунальні служби, підприємства, магазини. Аграрії збирають зерно. У школах готуються до навчального року та перевіряють укриття.

Про це розповіли під час брифінгу у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

«Ситуація в громаді спокійна. Хоча майже кожного дня лунають сирени, – сказав заступник голови Сурсько-Литовської громади Андрій Смірнов. – Працює добровільна дружина самооборони, яка патрулює вночі наші села».

Усі комунальні служби працюють у штатному режимі, додав він. У магазинах та аптеках є все необхідне – продукти, ліки. Лікарі на своїх місцях – надають допомогу мешканцям громади. Відновив роботу малий та середній бізнес.

У громаді зареєстрували понад 500 переселенців. Люди приїхали з Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської, Харківської областей. Для них  облаштували два шелтери. Розселили внутрішньо переміщених осіб й на дачах та у будинках місцевих.

«У нас дуже потужний волонтерський рух. Співпрацюємо з багатьма благодійними фондами, отримуємо гуманітарну допомогу для переселенців від міжнародних організацій. Люди забезпечені усім необхідним», –  додав Андрій Смірнов.

Розпочалися жнива. Аграрні підприємства громади збирають зернові. Згодом візьмуться за соняшник та кукурудзу.

«На території громади – два ліцеї та два дитсадки. Ще вирішуємо, у якому форматі працюватимуть освітні заклади. Будемо готувати укриття на випадок, якщо діти вийдуть на офлайн-навчання», – сказав заступник голови Сурсько-Литовської сільської ради.

Випускники шкіл готуються складати мультипредметний тест.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!