Зима на Дніпропетровщині покоротшала

Зима на Дніпропетровщині за століття стала коротшою на місяць. Про це в ефірі інформаційної години «Сьогодні. Головне» на Суспільному Дніпро розповів начальник Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології Василь Гринчак.

За його словами, тенденція останніх років – до збільшення температур – відбувається за рахунок теплої зими, короткої весни, спекотного й тривалого літа та довгої теплої осені.

В останні 20 років зафіксували 16 випадків, коли середньомісячні температури грудня, січня, лютого і навіть березня, квітня перевищували норму від 1 до 3 градусів.

Яка зима була найтеплішою, а яка – найхолоднішою

«Середньорічна температура кожен рік стає вище норми на 1-3 °С як за рахунок зимового потепління, так і надто спекотного літа. Даний процес спостерігається з 1997 року. Найтеплішою за останні 5 років була зима 2015 і 2016 років. А найдовший і найхолодніший зимовий період за останні 30 років був у 1997-1998 роках», – розповів фахівець.

Він зазначив, що, згідно з аналізом кліматичних змін на Дніпропетровщині, при порівнянні періодів з 1886 по 1937 роки та 1961 по 2015 змінилася температура саме зимових місяців – зима стала коротшою й теплішою.

«Підвищення середньорічної температури на 0,1 градуса – це плюс один день до теплого періоду. Тобто якщо ми говоримо про підвищення середньорічної температури на три градуси, тобто це на 30 днів (місяць) збільшився теплий період», – зазначив Гринчак.