ЗНО не обійшлося без хитромудрих шпаргалок

Громадська мережа «Опора» зафіксувала під час складання ЗНО кілька випадків використання мобільних пристроїв та шпаргалок. Про це повідомляється у прес-релізі ГМ «Опора».

«Серйозним порушенням процедури стандартизованого тестування, як і в попередні роки, залишається наявність в учасників мобільних телефонів та інших технічних приладів, за допомогою яких можна фіксувати та передавати інформацію», — йдеться у повідомленні.

За даними «Опори», такі випадки зафіксували на Дніпропетровщині та в Сумській області. Одного учасника ЗНО відсторонили від тестування через пошкодження тестового зошиту.

 «Зафіксовано, як вступник пошкодив зошит з тестовими завданнями, вирвавши з нього сторінку, яку виніс з аудиторії. Повернувшись в аудиторію, учасник тестування витягнув цей листок і почав з нього списувати», — повідомляють спостерігачі.

За фактами цих порушень були складені акти,  порушників правил відсторонено від тестування.

На Закарпатті та Вінниччині учасники ЗНО вирішили скористатися шпаргалками, деякі з них були написані від руки. В рекреаційних зонах шпаргалки знайшли в  Ужгородській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №6 імені Гренджі-Донського та школі І-ІІІ ступенів №1 імені Івана Франка у місті Кам’янка-Бузька Львівської області. У ЗОШ №31 Вінниці абітурієнт користувався рукописною шпаргалкою. Складено акт про порушення, в результаті чого учасник ЗНО залишив пункт.

Найбільш розповсюдженою причиною, з якої учасники ЗНО не змогли приступити до тестування, була  відсутність документів, за якими абітурієнтів допускають у пункти проведення ЗНО, — паспорту чи сертифікату.

В двох пунктах тестування — у Києві та Луцьку —  абітурієнти, не завершивши роботу над тестом, виходили за межі пункту тестування та не змогли повернутися назад в аудиторію, адже це заборонено процедурою.

Через повідомлення про замінування пункту тестування в Ужгороді з нього евакуйовано 350 осіб — учасників ЗНО, інструкторів та іншого персоналу. Учасникам ЗНО запропоновано написати заяви про зарахування наявних результатів, або складання тесту у додаткову сесію.

Громадське спостереження за ЗНО відбувається в рамках Альянсу Програми сприяння незалежному тестуванню в Україні (USETI LegacyAlliance). Представники ГМ ОПОРА вели спостереження у пунктах тестування у 17 областях.

Добавить комментарий