1 січня. Цей день в історії

1700 рік  – указом Петра І у Росії введений юліанський календар, відтак Новий Рік був перенесений на 1 січня.

1788 року заснована у 1785 році Джоном Уолтером англійська газета «The Daily Universal Register» після 940 випусків перейменована у «The Times”.

1801-го астроном із Палермо Піацці відкрив перший (найбільший) астероїд Церера.

Цього року  після жорстокого придушення в 1798 році  повстання в Ірландії, піднятого членами таємної революційної організації «Товариство об’єднаних ірландців», був скасований ірландський парламент. Згідно з «Актом про унію» 1800 року  Ірландія була об’єднана з Англією. З 1 січня 1801 року на карті світу з’явилося Об’єднане Королівство Великої Британії та Ірландії. Лише у XX ст. Ірландія стала незалежною державою, причому частина країни (Північна Ірландія), як і раніше, входить до складу Великої Британії.

1909-й — у Великій Британії проведені перші виплати пенсій.

1940  року  азербайджанська писемність переведена на кириличний шрифт.

1969 року  вийшов перший випуск мультфільму «Ну, постривай!».

У 1983 році Arpanet змінила основний протокол з NCP на TCP/IP, що й привело до появи сучасного Інтернету.

1995 року розпочала роботу Світова організація торгівлі.

У 2000-му  — мільйони людей в усьому світі з небувалим розмахом відзначили настання нового століття і тисячоліття — на рік раніше їх реального приходу. Комп’ютерна проблема «2000» не спрацювала (раніше був острах, що в цей день багато комп’ютерних систем вийдуть з ладу через те, що рахують роки по останніх двох цифрах.

2002-й — євро введене в обіг у готівкових розрахунках.

У 2009-му  головування в ЄС на півроку перейшло від Франції до Чехії.

1 січня народилися

У 1752-му – Бетсі Росс, американська швачка, яка в 1776 році пошила перший американський прапор — на замовлення трьох членів Континентального конгресу — майбутнього першого президента Джорджа Вашингтона, землевласника Роберта Морріса і полковника Джорджа Росса, дядька її покійного чоловіка.

1848 року – Володимир (Священомученик; в миру — Василь Богоявленський), Київський і Галицький православний митрополит у 1915-1918 роках.

1895- рік – Едгар Гувер, американський криміналіст, адвокат, державний діяч, засновник ФБР.

В 1946 році народився Роберто Рівеліно, бразильський футболіст, нападник, відомий за надзвичайно потужним ударом із лівої ноги та майстерними далекими штрафними ударами. Він винайшов футбольний фінт «elastico» і взагалі був одним із найбільш витончених футболістів світу. Багато фахівців називають його четвертим кращим бразильським гравцем після Пеле, Гаррінчі й Зіко.

1949-й — Борис Тарасюк, український політик і дипломат, міністр закордонних справ України в урядах Валерія Пустовойтенка, Віктора Ющенка, Юлії Тимошенко, Юрія Єханурова.

1960 року народився Олександр Шлапак, український політик і управлінець. З 2007 року — перший заступник голови секретаріату президента України.

У 1982 році народився Давід Налбандян, аргентинський тенісист вірменського походження, переможець десяти турнірів АТР, у тому числі — Кубка «Мастерз». У 2006 році — третя ракетка світу.