1 травня. Цей день в історії

1 травня — День міжнародної солідарності трудящих — свято, що відзначається в 142 країнах. 1 травня 1886 року американські робітники організували страйк із вимогою 8-годинного робочого дня. Страйк і демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням з поліцією. У липні 1889 року Паризький конгрес II Інтернаціоналу в пам’ять про виступ робітників Чикаго прийняв рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій. Уперше день міжнародної солідарності трудящих був відзначений у 1890 році в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччині, Данії, Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції і деяких інших країнах.

Події дня:

У 1884 році в Чикаго почали будівництво 10-поверхового будинку — першого хмарочоса. Будинок був висотою у 42 метри. Незважаючи на не дуже вражаючі характеристики, за конструкцією це був перший сучасний хмарочос, збудований за допомогою сталевого каркаса. Це у свою чергу звільнило від напруги стіни, завдяки чому вони були унікально тонкими. Будинок був зруйнований в 1931 році.

1931 рік — у Нью-Йорку пройшла офіційна церемонія відкриття найвищої у світі будівлі — 102-поверхового «Емпайр Стейт Білдінг», збудованої всього за один рік. Будівля вартістю 40 мільйонів доларів залишалась найвищою у світі до 1972 року, коли в Мангеттені було збудовано башти Міжнародного торгового центру.

1954-го в Сеулі Мун Сан Мен заснував Церкву об’єднання (Асоціація Святого Духа за об’єднання всесвітнього християнства). Сьогодні церква має послідовників більш, ніж у 150 країнах світу. У

1978-му японець Наомі Уемура самотужки досяг Північного полюсу на собачій упряжці — перший у світі.

2004 року відбулося найбільше розширення в історії ЄС. Членами Європейського Союзу стали Естонія, Кіпр, Латвія, Литва, Мальта, Польща, Словаччина, Словенія, Угорщина та Чехія.

Ювілеї дня:

 У 1917-му — Федір Хитрук, російський кінорежисер-мультиплікатор («Вінні-Пух», «Пригоди Боніфація»). 1920 року народилася Нонна Копержинська, українська актриса театру й кіно. Тітка Секлета у фільмі «За двома зайцями», Рогнеда Карпівна в «Королеві бензоколонки».

1945 рік — Василь Зінкевич, український співак. Він став першим чоловіком-солістом в жіночому ВІА «Смерічка», куди через рік потрапив юний Назарій Яремчук. Керував ансамблем Левко Дутківський. Це сталося у 1968 році, а через три роки його знав весь СРСР — «Червона рута» стала кращою піснею в країні.

1973-го народився Жанна Усенко-Чорна, український юрист, заступник голови Центральної виборчої комісії (член ЦВК – з 2004 року ). Заслужений юрист України.

Добавить комментарий