105-річна українка розповіла про секрет довголіття

Домніці Смекало днями виповнилося 105 років. Старенька має трьох онуків, трьох правнуків і одного праправнука, пише «Експрес».

Вона мешкає у селі Слобода-Комарівці на Буковині. Була старшою з дев’яти дітей. Її батьки рано померли, тож вона взяла на себе обов’язок виростити сестер і братів. Важко працювала в колгоспі. Вийшла заміж за сусіда. Олексій Смекало був єдиним її коханням на все життя.

Домніка Іванівна мала двох синів, однак ні один не дожив до материнського 105-літнього ювілею. Тому нині старенька мешкає разом з невісткою та онуком.  — Мама завжди була дуже життєрадісною й доброю, ніколи ні з ким не сварилася. А ще — мала унікальну здібність не перейматися через дрібниці, — каже Наталя Смекало, невістка.

— Буває, я хвилююся, поспішаю, а вона спокійно скаже: «Доню, Бог добрий, все владнає». І так усе й ставалося. Оця її віра та внутрішній спокій, мабуть, допомогли їй дожити до такого поважного віку.

Вона ніколи не втрачала оптимізму та віри. Ніколи не сердиться, завжди має гарний настрій. Довгожителька принципово не вживає ліків. Лише раз у житті лежала в лікарні — їй видаляли апендицит.

«Мама завжди сама збирала трави, добре на них розумілася. Коли боліла голова — заварювала собі м’яту, а якщо підвищувався тиск — конюшину, проти болю в животі — льон», — розповідає Наталя Смекало.

Добавить комментарий