У Дніпрі можна побачити вражаючі експонати

В музеї імені Дмитра Яворницького — нова виставка. Вона присвячена культурі стародавнього Єгипту й античності. Всього — більш як 200 стародавніх експонатів, розповіли в управлінні культури, національностей та релігій ДніпроОДА.

Єгипетська колекція висвітлює окремі сторінки історії давньоєгипетської цивілізації. Серед найяскравіших експонатів — справжня єгипетська мумія. Вона була завезена до Дніпра на замовлення Катеринославського губернатора близько 170 років тому. Відвідувачі також можуть побачити статую Рамзеса VI. Найдавнішим предметом в експозиції є дерев’яна статуетка слуги, яка датується кінцем ІІІ тис. до н.е., розповіли в управлінні.
На виставці представлено 110 експонатів античної колекції. Це посуд, теракотові та бронзові статуетки, світильники, монети, медальйони, скульптури, дзеркала, прикраси.

«Античний період — це час, коли пересікались культури багатьох народів. На нашу територію саме приходили скіфські племена, — говорить заступник директора музею з наукових питань, Олександр Старік. – Не менш цікавою є єгипетська колекція. Багато хто хоче побачити мумію. Адже навколо неї існує безліч міфів, в тому числі, пов’язаних з історією нашого краю».

Окрім того, гості музею зможуть ознайомитись з фрагментами похоронної сітки і саркофага, скарабеями, скульптурами сфінксів.

Виставка працюватиме до кінця квітня. Переглянути експонати можливо за адресою: проспект Дмитра Яворницького, 16. Графік роботи музею: з 10 до 16:30 щодня, крім понеділка та останньої п’ятниці місяця.
Вартість перегляду виставки – 10-20 грн.
Телефон для довідок: (0562) 460516.