13 квітня. Цей день в історії

13 квітня 1870 року у Нью-Йорку відкритий знаменитий Музей мистецтв «Метрополітен».

У 1923 році відбулося урочисте відкриття в Лондоні стадіону «Уемблі”.

«Уемблі» — головний стадіон англійського футболу. Цей стадіон став легендою не лише англійського, але і світового футболу. Восени 2002 року почався зносити стадіон, для того, що б на його місці побудувати нову сучасну арену. Після довгого будівництва новий Уемблі відкрили на початку 2007 року товариським матчем молодіжної збірної. Оновлений стадіон став одним з найграндіозніших стадіонів світу з місткістю 90 000 глядачів (найбільшим по місткості в Англії і другим, після Камп Ноу в Європі), в його підтрибунних приміщеннях є ресторани, магазини тощо. Уемблі претендував на проведення фіналу Ліги Чемпіонів сезону 2007/2008 і сезону 2008/2009, але програв стадіонам Лужники в Москві і Олімпіко в Римі. Але на старій арені проходило 5 фіналів Ліги (або Кубка) чемпіонів, що є рекордом.

1925-го відбулося відкриття першої у світі регулярної авіаційної вантажоперевізної лінії Детройт — Чикаго (США), яку організував Генрі Форд; літаки перевозили комплектацію для його автомобільних заводів

У 1993 році компанія Adobe оголосила про початок продажу в червні програми Acrobat, призначеної для тиражування і публікації електронних документів зокрема в Інтернеті.

У цей день народилися

У 1748 році — Джозеф Брама, англійський винахідник. Професійний столяр-червонодеревник захопився створенням замка, який неможливо відкрити відмичкою. Джозеф Брама виставив у вітрині свого магазину сконструйований ним замок з обіцянкою виплатити нагороду в 200 гіней тому, хто зуміє його відкрити. Протягом 67 років нікому це не вдавалося, поки нарешті один механік-умілець упорався із завданням, витративши на злом 51 годину. А Брама створив ще низку складних високоточних інструментів, які поклали початок бурхливому розвитку машинобудівного виробництва в Англії XIX століття, винайшов гідравлічний прес, машину для нумерації банкнот та інше.

1771 року народився Річард Тревітік, англійський винахідник, який створив парову машину підвищеного тиску й побудував перший паровоз.

1892 — Роберт Уотсон-Уатт, шотландський фізик, винахідник радара

1931 — український актор Юрій Мажуга («Червоні дипкур’єри»).

Цього дня померли

1695 — Жан Лафонтен, французький поет, байкар.

1933 — Степан Іванович Ерастов, меценат українського культурного руху на Кубані, один із засновників Української Центральної Ради.

1956 — Арсен Васильович Річинський, волинський український громадський, політичний і церковний діяч

2008 — Джон Арчибальд Вілер, американський фізик.

 

 

Добавить комментарий