13 серпня. Цей день в історії

13 серпня відзначається Міжнародний день лівші. Головна його мета – звернути увагу суспільства, держави і просто праворуких громадян на те, що дійсно 10% населення є лівшами.

У 1642 році   Христіан Гюйгенс знайшов крижану шапку на південному полюсі Марсу.

1907 рік  — у Нью-Йорку з’являються  перші таксі.

1912-го  французький лікар Г. Одін оголосив про відкриття вірусу раку.

У 1913 році  у Шеффілді виплавлено першу нержавіючу сталь.

1961-й  — у  Берліні почалось спорудження загорожі, що відділяла західну і східну частини міста.  15 серпня дротяні загорожі почали замінювати бетонною стіною висотою до 5 метрів, з колючим дротом і сторожовими вишками.

1989 року  в Австралії сталася найбільша аварія в історії повітроплавання на повітряних кулях. При зіткненні двох повітряних куль один з них упав, що привело до загибелі 13 чоловік.

У 2002-му   видатний хірург Ренат Акчурін представив у Москві унікальний прилад, за допомогою якого можна робити надзвичайно складні операції на серці без його зупинки.

2004-го було  створено перший подкаст. З технічного погляду Podcast — цифровий медіа-файл, або низки таких файлів, які розповсюджуються інтернетом для відтворення на портативних медіа-програвачах чи персональних комп’ютерах.

У цей день народилися

1655 — німецький музичний майстер Йоганн Христоф Деннер (вважається, що саме ця людина винайшла кларнет).

1844 — швейцарський біолог Йоганн Фрідріх Мішер (відкрив ДНК і РНК).

1866 — італійський промисловець, один з найвпливовіших людей першої половини XX століття, засновник автомобільного концерну «Fiat», Джованні Аньєллі.

У 1899 році  — Хічкок Альфред,  англійський кінорежисер.

1926 року народився  Фідель Кастро, кубинський політик та революціонер.

13 серпня 1984 року народилася  Олена Бондаренко, перша ракетка України.