15 лютого. Цей день в історії

15 лютого — День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Саме в цей день, керівництво СРСР оголосило, що територію Афганістану залишив останній радянський солдат.

У 1926 році було виголошено найдовшу в історії парламентську промову (депутат Мартінсон в Державній думі Естонії, 11 годин).

В 1931-му вийшов перший фільм про Дракулу.

1947 року спеціальною постановою уряду СРСР в Радянському Союзі заборонено шлюби між радянськими громадянами та іноземцями.

1965 рік —у Канаді запроваджено новий прапор — червоно-білий з кленовим листком.

1969-й — Р.Г.Едвардс із Фізіологічної лабораторії Кембриджського університету вперше здійснив штучне запліднення людської яйцеклітини.

1971-го у Великій Британії офіційно введено десяткову систему мір і величин, яка змінила так званому 12-шилінгову, що використовувалась протягом майже 1200 років.

1978 рік — у Лас-Вегасі Леон Спінкс виграв бій у Мухаммеда Алі і завоював титул абсолютного чемпіона світу з боксу у надважкій ваговій категорії. 24-річний переможець до цього матчу провів лише сім професійних боїв, а Мухаммед Алі утримував свій титул уже протягом семи років.

2005 рік — у США започаткували популярний відеосайт YouTube.

15 лютого народилися

В 1564 році — Галілео Галілей, італійський фізик, механік, астроном.

1874 року народився Ернест Генрі Шеклтон, англійський полярний дослідник; перша людина, що спробувала досягти Південного полюсу.

У 1953-му народився Анатолій Хостікоєв, народний артист України, актор Національного академічного драмтеатру ім. І.Франка.

Наступного року народився Мет Ґрейнінґ, мультиплікатор, творець, творчий консультант і продюсер культових мультсеріалів «Сімпсони» і «Футурама».