17 листопада. Цей день в історії
1800 — столицею Сполучених Штатів Америки став Вашингтон.
1804 — рік заснування університету в місті Харків.
1852 – кінець історії комуністичної партії у Прусїї, на чолі якої стяв Карл Маркс.
1869 — церемонія відкриття Суецького каналу, що з’єднує Середземне та Червоне моря.
1913 — через Панамський канал проходить перше судно.
1933 — Правління США оголошує про визнання СPСР як дружньої країни та відновлює з ним торгівельні відносини.
1939 — подія, наслідком якої в Україні започатковано святкування Дня студента. У Празі тисячі студентів разом з викладачами вийшли на вулиці міста з протестом проти окупації нацистами. Майже всі учасники мітингу були розстріляні або відправлені в концтабори.
1953 — перша екскурсія в мавзолей, де покояться тіла Леніна та Сталіна.
1959 — південноафриканська компанія «Де Бірс», починає процес виготовлення штучних діамантів.
1966 — відбувся найбільший метеоритний дощ. Метеори групи Леонідів можна було спостерігати в східній частині СPСР та західній частині Північної Америки.
1967 — Рік виходу чергового шедевру групи «Бітлз». Саме тоді ансамбль закінчив роботу над альбомом «Magical Mystery Tour».
1969 — в Гельсінкі (Швеція) починаються радянсько-американські переговори щодо обмеження стратегічних озброєнь обох країн.
1970 – зареєстровано перший випадок, коли музичний матеріал для альбому записувався в умовах концертного залу, а не в студії. Концерт Елтона Джона у Нью-Йорку записано “в живу” для видання окремою платівкою, котра отримала назву “11/17/70”.
1971 — Відбувся військовий переворот в Північній Ірландії.
1989 – 50-річчя з дня розстрілу студентів на демонстрації проти нацистів в Празі. Студенти знову вийшли на вулицю з метою вшанувати пам’ять загиблих, але демонстрація була розігнана поліцією. Власне, це послужило початком «Оксамитовій революції» в Чехословаччині.
1996 – Компанія Microsoft здійснила другу спробу (перша – 1994 рік) увійти в ринок портативних комп’ютерних пристроїв – цього дня компанією анонсовано вихід операційної системи Windows CE.
2001 — Колишній президент Афганістану Бурхануддін Раббані повернувся до кабула через п’ять років після того, як був зміщений рухом «Талібан».
17 листопада народилися:
1749 – народився Ніколя Аппер, французький винахідник. Своє імя в історії увіковічив завдяки винаходу метод консервації продуктів – апертизації.
1788 – Щепкін Михайло Семенович, визначний актор української та російської сцени. Він перший заклав основи «театру переживання», перевтілення в сценічний образ. Щепкінський метод розкриття внутрішньої суті сценічного образу підхопили і розвинули його учні й послідовники.
1870 – Блажко Сергій Миколайович, видатний астроном, член-кореспондент АН СPСР. Понад 20 років очолював Комісію з вивчення змінних зірок при Астрономічній раді АН СPСР.
1906 – Соітіро Хонда, японський інженер, підприємець, засновник компанії “Honda”.
1942 – Мартін Скорсезе, культовий американський кінорежисер, сценарист, продюсер та історик кіно. Серед найзначніших його робіт «Таксист», «Шалений бик», «Славетні хлопці». Скорсезе отримав премію «Оскар» в категорії найкращому режисеру за фільм «Відступники».
1965 – Руслана Писанка, українська акторка та телеведуча. За плідну працю на українському телебаченні та за заслуги в сфері кіно нагороджена Державною премією імені Олександра Довженка та орденом Святого Володимира.
1966 – Джеф Баклі – культовий американський рок-співак та гітарист, який загинув у тридцять років.
1966 – Софі Марсо, французька акторка кіно. Дебютувала в стрічці «Вечірка». У 1999 році зіграла дівчину Бонда у черговому, 19-му за ліком, епізоді Бондіани — підступну, але дуже вразливу Електру Кінг.