18 серпня. Цей день в історії

293 до н. е. — заснований найдавніший римський храм на честь богині Венери.

1201 — заснована столиця Латвії — місто Рига.

1572 — Маргарита Валуа (знаменита «Королева Марго») і Генрих Наварський (лідер гугенотів наприкінці Релігійних воєн у Франції, автор знаменитого вислову «Париж вартий меси») одружилися, дана подія більше нагадувало політичний союз.

1649 — український гетьман Богдан Хмельницький уклав з поляками Зборовський договір (фактично ця угода не дотримувалося, а протиборчі сторони почали готуватися до нової війни).

1682 — Російська Імперія отримала нового імператора, ним став Петро I (відомий в історії Росії як імператор, який прорубав «вікно в Європу», провів безліч реформ, спрямованих на «європеїзацію» країни).

1743 — Російська імперія продовжує експансію в Скандинавії: за договором з Швецією росіяни відхопили частину Фінляндії.

1743 — Джек Бротон сформулював правила боксу, серед яких – поділ на раунди і заборона бити лежачого.

1845 — імператор Микола I своїм указам заснував Російське географічне товариство (задекларована основна мета: «вивчення рідної землі та людей, що на її мешкають»).

1859 — француз Жан Блонден перейшов по канату через Ніагарський водоспад, тримаючи на своїх плечах іншого акробата.

1909 — мер Токіо Юкіо Одзакі подарував Вашингтону 2 тисячі вишневих дерев. Президент США Вільям Тафт вирішив висадити їх біля річки Потомак.

1920 — розвиток демократії в США: конгрес ратифікує 19-у поправку до конституції США, цією поправкою вводилося виборче право для жінок.

1958 — скандальний роман Володимира Набокова «Лоліта» вийшов в США.

1991 — в рамках путчу ГКЧП Михайло Горбачов арештований під час відпочинку в Форосі (Крим).

18 серпня народилися:

1685 — англійський математик Брук Тейлор (автор відомої формули — Ряд Тейлора).

1824 — знаменитий французький металург П’єр Мартен (відомий як винахідник Мартенівської печі — піч для переробки чавуну і брухту в сталь потрібного хімічного складу і якості).

1830 — голова Австро-Угорської імперії Франц Йосиф I (був відомий консерватизмом, з величезною повагою ставився до дотримання традицій, називав себе «останній монарх старої школи», почав в союзі з Німеччиною Першу світову війну).

1890 — німецький журналіст, нацистський міністр економіки Вальтер Функ (очолював Рейхсбанк з 1939 року, на Нюрнберзькому процесі отримав довічний тюремний термін, в 1957 звільнений за станом здоров’я).

1933 — французький футболіст Жюст Фонтен (увійшов в історію футболу, як гравець, який забив найбільшу кількість голів (13) у рамках одного чемпіонату світу).

1933 — Белла Руденко, українська оперна співачка (лірико-колоратурне сопрано). Заслужена артистка України, народна артистка СРСР.

1937 — американський кінорежисер і актор Роберт Редфорд (володар «Оскара», заснував американський інститут незалежного кіно «Санденс»).

1952 — один з найпопулярніших американських кіноакторів Патрік Суейзі (мав титул «найсексуальніший чоловік року», в кінці життя вів виснажливу боротьбу з раком підшлункової залози, але був убитий підступною недугою).

1958 — Дідьє Оріоль, французький автогонщик (ралі), найкращий французький пілот за всю історію проведення чемпіонатів світу з ралі.

1969 — геніальний американський кіноактор Едвард Нортон (двічі номінувався на «Оскар», за свої роботи в кіно майже завжди отримував позитивні відгуки критиків, любить переписувати сценарії для кращого входження в роль).

1992 — американська художниця і журналістка Френсіс Бін Кобейн (єдина дочка легендарного співака Курта Кобейна).