2 квітня. Цей день в історії

Щорічно 2 квітня відзначається Міжнародний день дитячої книги — свято, встановлене за рішенням профільної Міжнародної ради з питань дитячої книги. Датою для святкування був обраний день народження Ганса Християна Андерсена, який став одним з найулюбленіших казкарів дітей багатьох поколінь. Основна мета свята полягає в пропаганді дитячого читання, яке є ефективним інструментом духовного та інтелектуального розвитку людини.

Сьогодні — Всесвітній День розповсюдження знань про аутизм, ця дата була запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 18 грудня 2007 року. Аутизм — це не вирок, це всього лише діагноз, своєчасне визначення якого в більшості випадків допомагає вчасно розпочати процеси реабілітації і адаптації.

Сучасне значення поняття «аутизм» в якості назви хвороби з’явилося не так давно. У минулому сторіччі, в 1938-му році австрійський педіатр і психіатр Ганс Аспергер на одній зі своїх лекцій з дитячої психології став використовувати термін, введений швейцарським психіатром Ейгеном Блейлером для визначення досліджуваної їм симптоматики, названої Аспергером як «аутістічні психопати». Саме Блейлеру належить сучасне поняття термінології аутизму.

Аутизм це розлад, який виникає внаслідок порушення розвитку дозрівання синоптичних зв’язків в головному мозку зростаючого організму дитини. Цей розлад характеризується вираженим і всебічним дефіцитом спілкування і соціальної взаємодії, досить обмеженими інтересами, а також часто повторюваними діями. Гостроту цих ознак можна визначити вже у віці до трьох років. Захворювання має генетичний характер і його основні причини поки не відомі науці, однак своєчасна реабілітація дитини з ранніх років його життя дозволяє у багатьох випадках домогтися впевнених результатів у соціальній адаптації, що сприяє більш повноцінному життю.

Історії відомо не мало яскравих особистостей, у яких спостерігалися деякі симптоми цієї не простої хвороби. Приміром, Вінсент Ван Гог і Леонардо да Вінчі, Гаррі Труман і Авраам Лінкольн, Вуді Аллен і Боб Ділан, і багато інших.

Події дня:

1786 — у слободі Іванівка Павлоградського повіту (нині село Самарське в Петропавлівському районі) при річках Самарі й Бик павлоградським протопопом Тисаревським освячено новозбудовану дерев’яну церкву в ім’я св. великомучениці Катерини й відкрито у ній богослужіння.

1899 — На лівому березі Дніпра, недалеко від моста, побудований завод змішаного франко бельгійського товариства «Шодуар» – «Шодуар-Б».

1912 — лайнер «Титанік» вийшов у море для перевірки ходових іспитів, які успішно пройшли.

1958 — в Уїчіта-Фоллс (Техас) зареєстровано торнадо, що розвинуло швидкість 450 км/год.

1964 — Радянський Союз запустив перший космічний апарат «Зонд-1» для вивчення космічного простору і напрацювання техніки дальніх космічних польотів.

1966 — радянський супутник вперше у світі облетів Місяць.

1967 — у день народження казкаря Ганса Крістіана Андерсена заснували Міжнародний день дитячої книги.

1978 — на американському телеканалі CBS почався показ серіалу «Даллас», який через неймовірну популярність із запланованого 5-серійного фільму переріс у кіноепопею, що тривала 13 років.

Ювілеї дня:

1527 — Абрагам Ортеліус, фламандський картограф, видавець першого атласу

1725 — Казанова Джованні-Джакомо, міжнародний авантюрист

1805 — Ганс Крістіан Андерсен, датський письменник-казкар

1840 — Еміль Золя, французький письменник і публіцист

1875 — Волтер Крайслер, американський підприємець, засновник корпорації «Chrysler»

1891 — Макс Ернст, франко-німецький художник, скульптор, один з основоположників сюрреалізму

1902 — Михайло Гречина, український архітектор, спорудив у Києві Республіканський стадіон, Палац спорту, готель «Русь»

1905 — Серж Лифар, танцівник і хореограф українського походження

Роковини смерті:

1872 – Семюел Морзе, американський винахідник. У 1837 році винайшов телеграфний апарат, а на наступний рік — телеграфний код (абетку Морзе)

1918 — Іван Нечуй-Левицький, український письменник

1974 — Жорж Помпіду, президент Франції (1969—1974)

1992 — Айзек Азімов, американський письменник, біохімік, популяризатор науки

2005 — Іван Павло II, 264-й Папа Римський, перший в історії Папа-слов’янин

Добавить комментарий