21 червня. Цей день в історії

Сьогодні Міжнародний день йоги. Йога є однією з найдавніших як фізичних, так і духовних, вольових практик, яка виникла в Індії. Слово «йога» в санскриті означає приєднуватися чи об’єднуватися, символізує об’єднання тіла і свідомості.

На сьогоднішній день йога завоювала широку підтримку і практикується в різних стилях по всьому світу. Її популярність продовжує зростати.

З огляду на універсальність і користь для здоров’я цього виду практик 11 грудня 2014 року Організація Об’єднаних Націй офіційно проголосила 21 червня «Міжнародним днем Йоги».

Події дня

21 червня 1893 року на виставці у Чикаго з’явилося перше у світі колесо огляду («чортове колесо»).

В 1913 році 18-річна американка Джорджія Бродуїк стала першою жінкою, яка здійснила стрибок із парашутом з літака. Сталося це в небі над Лос-Анджелесом.

1948-го фірма грамзапису «Columbia Records” випустила на ринок довгогральні платівки. На кожній стороні можна було записати 23 хвилини музики. У музичній індустрії відбулася справжня революція: на зміну колишнім важким і крихким дискам з однією пісенькою прийшли вінілові альбоми.

У 1948 році в Манчестерському університеті була випробована перша комп’ютерна программа.

Сьогодні народилися

У 1897 році народився видатний український авіаконструктор, теоретик ракетобудування – Сергій Шаргей (Юрій Кондратюк).

В 1935 році — Франсуаза Саган (Куаре), французька письменниця («Здрастуй, смутку», «Чи любите ви Брамса?»). Дебютувала у 18 років романом «Здрастуй смутку!» (1954 року), який невдовзі здобув всесвітнє визнання. Хоч згодом створила ще багато романів, але жоден із них не мав такого успіху, як цей. Була відома своєю любов’ю до швидкісних авто. В автомобільній пригоді 1957 року ледве не втратила життя. Не цуралася також алкоголю та наркотиків. За нелегальне зберігання останніх 1995 року її засудили до 1 року позбавлення волі (умовно).В 2002 році знову постала перед судом — за податкове шахрайство. Зізнавалася у своїй схильності до азартних ігор, яка спричинила величезні борги. Саме через борги була змушена на схилі життя продати свій маєток у Нормандії.

У 1955-му — Мішель Платіні, французький футболіст і тренер. Президент УЄФА з 2007 року. Чемпіон Європи 1984. Найсильніший французький гравець XX століття за версією видання «Франс Футбол».. Єдина людина, яка отримувала «Золотий м’яч» три роки поспіль (у 1983-му , 1984-му і у 1985 році). Входить до десятки найкращих футболістів XX століття.

1962 року — Віктор Цой, російський рок-музикант корейського походження, лідер культової рок-групи «Кіно». У 1981 році разом з Олексієм Рибіним і Олегом Валінським організовує групу «Гарин и Гиперболоиды», яка пізніше отримує назву «Кіно». Знаменитими «Кіно» стали після виходу в 1987 році фільму Сергія Соловйова «Асса», де у фінальній сцені Віктор Цой співає пісню «Хочу змін!» 15 серпня 1990 року о 12 годині 28 хвилин Віктор Цой загинув в автокатастрофі.

Добавить комментарий