У Дніпрі – нові обмеження

Через ріст захворюваності на коронавірус відсьогодні Дніпро – в «помаранчевій» епідемічній зоні. Про нові обмеження для мешканців обласного центру розповів заступник голови Дніпропетровської ОДА Максим Скрипнік.

«Люди втомилися від карантинних обмежень – і так в усьому світі. Але загроза від коронавірусу не минула. Тому маємо берегти своє здоров’я та здоров’я оточуючих. З одного боку, ця відповідальність на місцевій владі – зокрема, неприпустимо в час пандемії влаштовувати масові заходи. З іншого – на кожному з нас. Маємо носити маски, тримати дистанцію, використовувати дезінфектори. А якщо занедужали, самоізолюватися та зателефонувати лікарю», – наголосив Максим Скрипнік.

Відсьогодні Дніпро – в «помаранчевій» епідемічній зоні. Таке рішення державної та обласної комісій ТЕБ та НС. Тому в місті діють додаткові карантинні обмеження.

Окрім заборон, встановлених для «жовтої» зони, в обласному центрі діють додаткові. Тут не можна працювати закладам, що надають послуги із розміщення, окрім готелів. Відвідувати заняття у профтехах та вишах можна лише групами до 20 людей.

Не проводяться планові госпіталізації, за винятком надання меддопомоги онкохворим, вагітним, породіллям, новонародженим, паліативним хворим, а також у випадках загрози життю пацієнта.

Заклади торгівлі, побутового обслуговування, фітнес-центри можуть приймати відвідувачів з розрахунку одна особа – на 10 кв м будівлі або території. Те ж саме правило діє і для масових заходів. Крім того, вони можуть збирати максимум 220 людей. У закладах харчування посадкові місця у приміщеннях мають бути заповнені не більш як наполовину.

У «жовтій» епідемічні зоні залишаються міста Кривий Ріг, Тернівка, Новомосковськ, а також Верхньодніпровський, Дніпровський, П’ятихатський, Солонянський та Царичанський райони. Решта території області – в «зеленій» зоні.

За останню добу на Дніпропетровщині виявили 206 нових випадків коронавірусу, з них 159 – у Дніпрі.