24 листопада. Цей день в історії

1638 — Ухвалення Ординації реєстрового Війська Запорожського. Документ був підписаний в урочищі Маслов Стан.

1639 — Вперше людина побачила проходження планети Венера по Сонячному диску. Цією людиною став Йєремія Хоррокс.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

1642 – відкриття Тасманових островів, що і зараз носять назву відкривача – голландця Абеля Тасмана.

1859 — Вихід у світ першого тиражу книги Чарльза Дарвіна «Походження видів шляхом природного відбору або збереження сприятливих порід в боротьбі за життя». Весь тираж розійшовся в перший день виходу книги.

1874 – американський фермер Джозеф Гліден отримав патент на колючий дріт. Першочергове призначення якого було обгородження пасовиськ для недопущення втечі худоби і забрідання тварин на сусідські ділянки. З цим винаходом пов’язаний початок боротьби за земельні наділи на Заході США, котра часто переростала у збройні сутички і фактично стала першопричиною кінця ери ковбоїв.

1905 — Початок повстання моряків на чолі з лейтенантом Шмідтом у Севастополі.

1969 — ратифікація договору про непоширення ядерної зброї у СPСР та США. Договір був ратифікований верхівкою правління СPСР.

24 листопада народилися:

1632 — Бенедикт Спіноза, голландський філософ-раціоналіст.

1655 — Карл XI, король Швеції з 1660 по 1697, з династії Пфальц-Цвейбрюккен. Син Карла X і Едвіги Гольштейн-Готторпської.

1729 — Олександр Суворов, російський полководець, фельдмаршал, один із засновників російської військової справи, генералісимус (1799) російських наземних та морських сил, генерал-фельдмаршал австрійських та сардинських військ, кавалер всіх російських та багатьох іноземних військових орденів.

1864 — Анрі Тулуз-Лотрек, французький живописець, постімпрессіоніст. Тулуз-Лотрек залишив після себе безліч чудових полотен. Помер у родовому замку на руках матері, не доживши до 37 років.

1871 — Микола Вороний, український письменник, перекладач, поет, режисер, актор, громадсько-політичний діяч, театрознавець, перекладач, один із засновників Української Центральної ради. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру.

1888 — Дейл Карнегі, американський психолог. Справжній успіх і визнання читачів прийшли до Карнегі в 1936 році, коли на книжкових полицях багатьох магазинів з’явилася книга «Як здобувати друзів і впливати на людей». Як і попередні видання, ця книга не відкривала якихось абсолютно нових речей, ще невідомих про людську природу, проте вона містила короткі і водночас розширені поради, як найкраще поводитися, щоб завоювати цікавість та симпатію оточення.

1934 — Альфред Гаррієвич Шнітке, композитор. Шнітке – головна фігура «радянського музичного авангарду». Для його стилю характерне поєднання різноманітної сучасної композиторської техніки на основі висунутої ним самим концепції «полістилістики».

1938 – Наталя Крачковська, актриса театру і кіно, заслужена артистка Росії. За більш ніж 40 років кінокар’єри актриса знялася більш ніж у 70 фільмах, як правило, грала другорядні, але помітні, «характерні» ролі.

1941 – Олександр Масляков, засновник та незмінний ведучий програми «КВН». У 2007 році Олександр Масляков був удостоєний ордена «За заслуги» III ступеня, який отримав з рук Президента України Віктора Ющенка під час гри.

1954 – Емір Кустуриця, сербський кінорежисер боснійського походження, відзначений нагородами найбільших кінофестивалів Європи, включаючи дві «Золоті пальмові гілки» фестивалю в Канах; кавалер французького Ордена літератури й мистецтва.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!