27 березня. Цей день в історії

Щороку 27 березня відзначається Всесвітній день театру. День був заснований у Відні на ІХ конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО в 1961 році. Це свято всіх тих, хто причетний до мистецтва Мельпомени – акторів, режисерів-постановників, декораторів, костюмерів, світлотехніків, звукорежисерів, білетерів, драматургів, театральних продюсерів тощо.

Так само, як у кіно є декілька провідних кінооглядів світового рівня (Канн, Берлінале, Венеція, Локарно), так і у світі театру є свої головні фестивалі. Проходять вони в Європі, переважно літом. Один із найбільших театральних фестивалів – Авіньйонський, який проводиться з 1947 року у липні. Майже на місяць французьке місто Авіньйон стає театральним майданчиком, але головною сценою все ж є внутрішній двір Папського палацу. Протягом фестивалю просто неба показують понад 300 вистав. Крім того, у місті відбуваються численні виставки, концерти, зустрічі акторів з критиками тощо. Інший знаменитий театральний огляд Європи відбувається у шотландському Единбурзі в серпні. Він теж триває майже місяць, на ньому відбуваються головні театральні прем’єри за участю найвідоміших театральних режисерів світу. Лише в Единбурзі поряд із виставами класичного театру можна побачити наймодерніші постановки. Головний майданчик Единбурзького фестивалю знаходиться поряд з головною історичною будівлею міста – Единбурзьким замком. Поки триває фестиваль, у місті відбуваються міні-карнавали, художні виставки, семінари, майстер-класи, музичні концерти, та інші не менш цікаві дійства. І зрештою, третій європейський театральний фестиваль – це фестиваль у бельгійському Генті, якому вже більше 160 років. Щороку в липні його відвідують понад 100 тисяч осіб на день, тоді як населення самого Гента – близько 250 тисяч.

-1841 року в Нью-Йорку була випробувана перша парова пожежна машина, сконструйована Полом Ходжем. Винахід був 14 футів довжиною, важив близько 8 тонн і вимагав двох коней, щоб зрушити з місця.

-1855 року у США запатентовано гас.

-1860 року житель Нью-Йорка М. Л. Бірн запатентував штопор.

— Католицький світ святкує сьогодні Воскресіння Господнє.

 

Ювілеї дня:

— 145 років від дня народження Генріха Манна (1871–1950), німецького письменника. Брат Томаса Манна. З 1933 року в еміграції, з 1940 мешкав в США. Автор романів: «Земля обітована», «Учитель Гнус»; історичної дилогії «Молоді літа короля Генріха ІV», «Зрілі літа короля Генріха ІV»; публіцистичних творів. Твори письменника перекладені і українською мовою.

— 115 років від дня народження Ейсаку Сато (1901–1975), японського політичного і державного діяча, лауреата Нобелівської премії миру (1974). В 1964-1972 рр. – прем’єр-міністр і голова правлячої Ліберально-демократичної партії Японії.

Роковини смерті:

10 років від дня смерті Станіслава Лема (1921–2006), польського письменника, визначного представника науково-філософської фантастики.

Добавить комментарий