27 липня. Цей день в історії

27 липня 1694 року у Великобританії заснований головний фінансовий орган країни — Центральний Банк Англії.

У 1834 році було відкрито Київський імператорський університет св. Володимира (нині Київський національний університет імені Тараса Шевченка). Навчання у Київському університеті розпочали перші 62 студента.

Початково діяв лише один філософський факультет з двома відділеннями — історико-філологічним та фізико-математичним. 1835 року відкрився юридичний факультет, а 1847 року — медичний. Філософський згодом розділився на два самостійні факультети. З такою структурою університет працював до 1917 року.

1965  року  президент США Ліндон Джонсон підписав законопроект, який вимагає від виробників сигарет друкувати на пачках попередження про шкоду куріння для здоров’я.

1988 — ожиріння оголошено загальнонаціональною проблемою охорони здоров’я США.

У 1994-му  парламент Індії заборонив у країні тести з визначення статі майбутньої дитини у зв’язку з великою кількістю абортів у разі, коли тест визначав, що народиться дівчинка.

У 2002 році сталася  трагедія на авіаційному шоу у Львові, найбільша в історії світових авіашоу. На Скнилівському аеродромі впав Су-27, пілоти якого не впоралися з управлінням; загинуло 78 людей, понад сто — поранені.

27 липня народилися

У 1824 році — Александр Дюма-син, французький письменник і драматург.

1964 року народився   Юрій Клинських (Хой),  російський музикант, лідер панківської групи «Сектор газа».

У 1965-му народився  Хосе-Луїс Чилаверт, парагвайський футболіст, воротар. Володар багатьох південноамериканських трофеїв у складі аргентинського клубу «Велес Сарсфілд”.  Відомий тим, що продовж кар’єри забив 62 голи, в основному зі стандартних положень, — другий у світі показник серед воротарів після Рожеріо Сені.

За матеріалами parta.com.ua, tsn.ua

Добавить комментарий