28 березня. Цей день в історії

28 березня 1797 року в США запатентували перший пральний пристрій — пральну дошку.

1891 року відбувся перший чемпіонат світу з важкої атлетики.

В 1930 році в Туреччині замість грецьких назв міст Константинополь і Ангора були затверджені офіційні турецькі назви — Стамбул і Анкара.

1964 — Лондонський Музей воскових фігур мадам Тюссо оголосив, що члени групи «Бітлз» стануть першими рок-музикантами, чиї фігури з’являться в експозиції музею.

1971-й — в СРСР почато випуск автомобіля «Жигулі».

У 1986-му американці провели акцію в рамках найбільшого благодійницького заходу для збору коштів для голодаючих дітей Африки.

О 10:15 за тихо-океанським часом більше 6000 американських радіостанцій всіх форматів мовлення одночасно запустили в ефір пісню «We are the World».

Цього дня народилися

У 1709 році — Олексій Розумовський, російський граф, генерал-фельдмаршал.

1912 рік — Марина Раскова, льотчиця, майор; одна з перших жінок, удостоєна звання Герой Радянського Союзу.

1925-й — Дмитро Гнатюк, український співак (баритон), головний режисер київського театру опери і балету (з 1988 року), народний артист СРСР.

Цього ж дня народився Інокентій Смоктуновський, російський актор театру й кіно, народний артист СРСР. Смоктуновський знімався у фільмах: «Невідправлений лист» (Сабінін), «Моцарт і Сальєрі» (Моцарт), «Дев’ять днів одного року» (Куліков), «Гамлет» (Гамлет), «Бережись автомобіля» (Дєточкін), «Злочин і покарання» (Порфірій Петрович) та в українських стрічках: «Анна і Командор», «Двоє під однією парасолькою».

В 1933 році народився Юрій Шухевич, син командувача УПА, український політичний і громадський діяч, член Української Гельсінської групи, Герой України (2006 рік).

1986 — Lady Gaga, американська співачка, володарка 2 премій Grammy.