28 липня. Цей день в історії

754 — Вперше проведена церемонія коронувания і помазаня короля Франції — у базилиці Сен-Дені папа Стефан II коронував Піпіна Короткого, першого монарха з династії Каролінгів.

1586 — з Америки англійський дослідник Томас Херріот вперше завіз до Європи картоплю.

1656 — Почалася Варшавська битва — армія Речі Посполитої в союзі з Кримським ханством протистояла Шведсько-Бранденбурзьким військам.

1742 — Австрія та Пруссія підписали Берлінський мир, який поклав кінець Першій сілезькій війні.

1794 — На площі Революції в Парижі на гільйотині перед величезним натовпом без вироку суду страчені двадцять двоє найактивніших якобинців і серед них Максиміліан Робесп’єр та Луї Антуан Сен-Жюст.

1834 — відкрився Київський університет ім. св. Володимира (нині Київський національний університет імені Тараса Шевченка).

1858 — французький фотограф і карикатурист Фелікс Надар зробив першу у світі аерофотозйомку, здійснивши для цього підйом на аеростаті.

1862 — початок золотої лихоманки в США: знайдено золото в штаті Монтана.

1896 — засновано місто Маямі, що у Флориді (нині великий туристичний центр на атлантичному узбережжі).

1900 — Луї Лессінг, американський підприємець зі штату Коннектикут, придумав гамбургер. Гамбургер — вид сендвіча, що складається з рубаною котлети, поданий всередині розрізаної булки. На додаток до м’яса гамбургер може мати велику кількість різноманітних приправ, наприклад: кетчуп і майонез, листя салату, маринований огірок, сиру або смажену цибулю, помідор. Гамбургер — невід’ємна частина їжі класу фастфуд.

1914 — початок Першої світової війни (перший глобальний військовий конфлікт).

1916 — початок боротьби з наркотрафіком: в Англії заборонено ввезення опіуму та кокаїну.

1951 — прем’єра мультфільму Уолта Діснея «Аліса у країні чудес».

1964 — міжнародна конфронтація СРСР і Китаю: Мао Цзедун відмовився від пропозиції генсека Микити Хрущова брати участь у Міжнародній конференції комуністичних і робочих партій.

1976 — внаслідок найбільш руйнівного у XX століття землетрусу (сила поштовхів коливалася між 7,8 і 8,2 бала) в Північно-Східному Китаї загинуло близько 250 тисяч людей, шахтарське місто-мільйонник Таншань було повністю зруйноване.

1980 — Володимир Висоцький був похований на Ваганьковському кладовищі в Москві, попрощатися з відомим письменником і актором прийшли тисячі людей.

1989 — марксизм був відкинутий Урядом Мозамбіку, як державна ідеологія.

1994 — Молдавська республіка прийняла конституцію.

2000 — вперше відзначався день системного адміністратора.

28 липня народилися:

1804 — видатний німецький філософ Людвіг Фейєрбах (відомий своїми філософськими роздумами щодо релігії і питань світобудови).

1822 — російський поет, літературний і театральний критик Аполлон Григор’єв.

1902 — англійський філософ, основоположник філософської концепції критичного раціоналізму Карл Поппер.

1904 — радянський фізик і лауреат Нобелівської премії з фізики Павло Олексійович Черенков.

1909 — авторка журналу «Burda moden» (журнал орієнтований на жінок, які бажають виглядати елегантно і за невеликі гроші) Енне Бурда.

1922 — швейцарський океанолог Жак Пікар (один з двох людей, хто побував на дні Маріанської западини).

1934 — радянський кінорежисер і сценарист Ілля Олександрович Авербах.

1937 — російський сценарист та актор Віктор Мережко. Один із засновників і президент кіноакадемії «Ніка”. Автор сценаріїв кінокартин: («Сонька Золота ручка», сценарії фільмів «Здрастуй і прощай”, «Вас чекає громадянка Никанорова”, «Рідня”).

1954 — президент Венесуели Уго Чавес (відомий своїми різкими висловлюваннями, на міжнародній арені проводить конфронтаційний курс щодо США).

1972 — американська модель і актриса телебачення Елізабет Берклі.

1987 — народився Євген Хачеріді, український футболіст, захисник збірної та київського «Динамо».