28 серпня. Цей день в історії

У православному світі сьогодні, 28 серпня, відзначають День Успіння Пресвятої Богородиці. Також у православних християн в цей день закінчується двотижневий Успенський піст.

1739 – у ході російсько-турецької війни турецька армія зазнає поразки в битві під Ставучанами (наслідком битви стала капітуляція Хотина).

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

1797 – Америка погодилася платити викуп Тунісу за те, щоб припинилося піратство по відношенню до американських кораблів у Середземному морі.

1883 – у Британській імперії заборонено рабство (система при якій одна людина є повною власністю іншого).

1910 – Чорногорія домоглася повної незалежності від Туреччини.

1933 – Англійська поліція вперше використовувала радіо для піймання злочинця. По Бі-Бі-сі були передані прикмети злочинця, підозрюваного у вбивстві.

1936 – відкрилася знаменита італійська гоночна траса “Монца” – одна з найшвидших в “Формула-1”.

1936 – першим володарем Кубка СРСР з футболу став московський “Локомотив”, який у фіналі розіграшу обіграв динамівців Тбілісі – 2:0. Матчі відбувався у Москві на стадіоні “Динамо”

1937 – в Японії була заснована компанія “Тойота”. Перші автомобілі цієї компанії почали випускатися ще у 1935-му році, тобто, за рік до її створення. Відбувалося це в межах корпорацї “Тойода”, яка займалася виробництвом ткацьких станків. Цікавою є причина, через яку назва нової компанії була змінена з „Тойода” на „Тойота”. Щоб написати ієрогліф „Тойода”, слід було зробити 9 рухів рукою, а число 9 вважалося в японців нещасливим.

1938 – завершився великий шаховий турнір у британському Ноттінгемі: участь взяли всі найсильніші шахісти світу (Е. Ласкер, Капабланка Х.-Р., А. Альохін, М. Ейве), що найцікавіше перемогу розділили Капабланка і молодий шахіст Михайло Ботвинник.

1946 – США за підтримки Великобританії заблокували вступ в ООН Монголії та Албанії (таким чином на Заході боролися з поширенням “комуністичної загрози”).

1956 – у Києві відкрито пам’ятник Івану Франку.

1986 – “Королева рок-н-ролу”, відома співачка Тіна Тернер удостоїлася зірки на Алеї слави в Голлівуді.

1988 – страшна трагедія під час авіашоу на військовій базі ВВС США Рамштайн (розбилися три літаки італійської пілотажної групи, сімдесят чоловік, включаючи трьох пілотів, загинули, від 300 до 400 осіб отримали серйозні поранення).

1994 – у Київському ландшафтному парку відбувся перший концерт на Всеукраїнському співочому полі.

1996 – лондонський суд офіційно розлучив принца Чарльза і принцесу Діану – після 15 років подружнього життя і чотирьох років життя нарізно.

1999 – в Куала-Лумпурі (Малайзія) відкрився незвичайний комплекс споруд – дві башти-близнюки по 452 метри кожна (на той час це було Самро найвища споруда в світі).

2000 – Лондоні почалося найбільше вуличне свято Європи – Ноттінг-Хільський карнавал.

2003 – через аварію в системі трансформаторів, в Лондоні відбулося широкомасштабне відключення електроенергії.

28 серпня народилися:

1749 – німецький поет, автор безсмертної трагедії “Фауст”, Йоганн Вольфганг Гете.

1801 – економіст і філософ, французький математик Антуан Огюст Курно (основоположник математичного напряму в політичній економії).

1802 – відомий шотландський поет Томас Ейрд.

1824 – історик мистецтва, упорядник довідників з російських портретів і гравюр, Дмитро Олександрович Ровинський.

1863 – французький фізик і інженер Андре Блондель (винайшов осцилограф).

1877 – Чарльз Стюарт Роллс англійський автомобіліст, авіатор, один із засновників компанії “Роллс Ройс”. В червні 1910 року першим перетнув Ла-Манш на літаку туди і назад без посадки.

1878 – американський лікар, викладач медичної школи Джордж Хойт Уіпл (отримав Нобелівську премію з фізіології і медицини).

1882 – Белль Бенчлі, американка, яка стала першої у світі жінкою–директором зоопарку в Сан-Дієго.

1925 – російський письменник, класик сучасної фантастики Аркадій Стругацький (писав у співавторстві зі своїм братом Борисом).

1948 – знаменита радянська і російська актриса, одна з найпопулярніших актрис радянського кінематографа Наталія Гундарєва (деякі її кінофільми “Осінній марафон”, “Самотнім надається гуртожиток” назавжди залишилися в серцях телеглядачів).

1960 – американський астронавт-дослідник Лерой Чиао (зробив 4 космічних польоти, брав участь у шести виходах у відкритий космос, загальний наліт склав більше 2600 годин).

1962 – відомий американський кінорежисер Девід Фінчер (багато в чому вважається послідовником Стенлі Кубрика, у своїх фільмах Фінчер показує крихкість сімейних відносин і розкриває недоліки споживацького суспільства, один з найзнаменитіших фільмів “Бійцівський клуб”).

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!