29 липня. Цей день в історії

У останню п’ятницю липня адміністратори корпоративних і домашніх мереж, баз даних, поштових систем, програмних комплексів і інші «бійці невидимого фронту» відзначають своє професійне свято. Крім цього цього дня у 1874 році  англієць Уолтер Уїнгфілд запатентував розбірний тенісний корт.

1948 – у Лондоні відкрилися Літні Олімпійські ігри.

1954 рік — публікація першої частини трилогії Джона Р. Р. Толкієна “Володар перснів”.

У 1958 році  в США створено Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (НАСА).

1998-й — у Лос-Анджелесі американець С. Рід зробив найдовший в історії стрибок з даху 14-поверхового будинку на дах іншого будинку — на мотоциклі він пролетів 19,8 метрів.

Цього дня народилися

У 1817 році — Іван Айвазовський (Ованес Айвазян), визначний художник.

Створив понад 6 тисяч полотен, найвідоміші з котрих морські пейзажі та сцени морських баталій. Наприкінці життя передав у дарунок рідному місту будинок і майстерню, картини й скульптурні композиції.

1914 рік — Марсель Бік, французький винахідник, якому ми завдячуємо одноразовою ручкою, запальничкою, станком для гоління.

29 липня 1984 року народилася  Ганна Безсонова, українська гімнастка. Абсолютна чемпіонка світу з художньої гімнастики 2007 року, дворазова бронзова призерка Олімпійських ігор 2004 і 2008 років. Багаторазова чемпіонка і призерка світових та європейських першостей.

29 липня померли

1890 — Вінсент ван Гог, живописець постімпресіоніст.

1999 — Анатолій Солов’яненко, український оперовий співак, тенор, Шевченківський лауреат.

За матеріалами tsn.ua, parta.com.ua, work.ua

Залишити відповідь