6 червня. Цей день в історії

6 червня — професійне свято працівників засобів масової інформації України.

1882 рік  — американець Генрі Сілі запатентовує електричну праску.

В 1933 році  у  місті Кемден (штат Нью-Джерсі) відкрився перший кінотеатр, у якому автолюбителі могли дивитися кіно, не виходячи з автомобіля. Коштувало це 25 центів з людини плюс 25 центів з автомобіля, але в сумі не перевищувало одного долара. Розмір екрана був 12х15 м.

1957 року   у Москві відкрився магазин «Дитячий світ». У наступні роки магазини під такими назвами з’явилися у всіх великих містах СРСР.

6 червня народилися:  В 1799 році — Олександр Пушкін, видатний російський поет і прозаїк. його тексти розглядаються як найпрестижніший зразок російської літератури, подібно текстам Данте в Італії чи Ґете у Німеччині. Пушкіна ще за життя називали генієм, і з другої половини 1820-х років він став вважатися «першим російським поетом» (не тільки сучасності, але й усіх часів),  1872 року народилася   Олександра Федорівна (Аліса Гессен-Дармштадтська), російська імператриця, дружина останнього  імператора, Миколи II.

 1895 рік — Микола Щорс (Шор), український червоний командир, комдив часів громадянської війни в Україні. У вересні 1918-го  сформував з окремих партизанських загонів 1-й Український радянський полк ім. Богуна, командував ним у боях із німецькими окупантами та гетьманцями; з листопада  — 2-ю бригадою 1-ї Української радянської дивізії, яка відбила у Директорії Чернігів, Київ і Фастів. 5 лютого 1919 року  призначений комендантом Києва і нагороджений тимчасовим робітничо-селянським урядом України почесною зброєю. До серпня цього ж року, Щорс командував 1-ю Українською радянською дивізією. Загинув, перебуваючи в передових колах Богунського полку. Похований у Самарі (РФ).  Щорс зведений у ранг канонічних героїв громадянської війни після виходу на екрани в 1939 році кінофільму «Щорс».

В 1949-му народився  Віталій Старухін, український футболіст, нападник  донецького «Шахтаря». У 1979 році  був визнаний найкращим гравцем року в СРСР. У 2006-му визнаний найкращим футболістом «Шахтаря» усіх часів.

1965 року народився  Богдан Данилишин, український економіст і політик, (БЮТ) міністр економіки України у 2007-2010 роках.

Джерело: tsn.ua

Добавить комментарий