6 вересня. Цей день в історії

394 — імператор-узурпатор Західної Римської імперії Євген зазнав поразки (битва на річці Фригіди) і був страчений імператором Феодосієм Великим (правив у Східній Римській імперії).

1873 — заснована одна з найстаріших у світі федерацій футболу — Шотландська.

1899 — між Китаєм і США спостерігається потепління у відносинах: американці почали проводити політику відкритих дверей.

1939 — Южно-африканський союз (британський домініон в Африці) оголосив війну Німеччині.

1955 — у Туреччині стався Стамбульський погром зі схвалення офіційних властей (загинуло від 13 до 16 греків, були зруйновані багато церков і будівель), спрямований проти грецького населення міста.

1975 — відома тенісистка Мартіна Навратілова (перша ракетка світу в 1978-1987) запросила політичний притулок у США.

1976 — втік до Японії, а потім попросив політичний притулок в США радянський пілот Віктор Беленко, зроблено це було на винищувачі «МіГ-25П».

1987 — сіамські близнюки в ході операції вперше роз’єднані, постаралися хірурги з Балтімора.

2002 — Бразилія отримала кредит від МВФ у розмірі 30,4 млрд доларів, фонд пішов на цей крок через загрозу економічної рецесії в найбільшій економіці Південної Америки.

Цього дня народилися

1729 — німецький філософ, перекладач біблійних текстів Мозес Мендельсон, прозваний «німецьким Сократом» (справив великий вплив на розвиток філософської думки і гуманістичних традицій XVIII століття)

1766 — видатний англійський фізик і хімік Джон Дальтон (описав дефект зору, який назвали в його честь дальтонізм, відкрив закон парціальних тисків, виявив явище полімерів і багато іншого).

1874 — російський письменник Іван Федорович Наживін (писав в жанрі історичний роман, так само заявив про себе як письменник-фантаст).

1897 — український письменник, театрал Іван Кіндратович Микитенко (його п’єси ставилися на сценах багатьох театрів СРСР).

1903 — англійський психіатр Вільям Росс Ешбі (свого часу був великим фахівцем з кібернетики).

1908 — геніальний вчений в галузі радіотехніки, радіозв’язку та радіоастрономії Володимир Олександрович Котельников (запропонував теорему відліків, за що Котельникова часто вважають батьком цифрових технологій у передачі даних).

1957 — португальський політичний діяч, займав пост прем’єр-міністра Жозе Сократеш (член Соціалістичної партії, доклав масу зусиль для виведення Португалії зі світової економічної кризи).

1963 — нідерландський політик Герт Вілдерс.

1971 — ірландська співачка, автор пісень Долорес О’Ріордан (є фронтменом знаменитої ліричної групи «The Cranberries»).

1972 — знаменитий британський письменник-фантаст Чайна Том Мьевіль (в літературі обожнює змішувати такі стилі як фантастика, жахи, містика та фентезі).