8 липня. Цей день в історії

8 липня відзначається Український День родини. Це відносно молоде свято, яке було засноване у 2012 році.

52 рік до н. е. — загальноприйнята дата заснування Парижа. Поселення гальського племені паризіїв існувало на цьому місці ще двома-трьома століттями раніше, але вперше про нього як Лютецію згадав Гай Юлій Цезар у «Записках про Галльську війну».

1796 року видано перший паспорт громадянина США.

У 1892 році аргентинський інспектор поліції Едуардо Альварес у Ла-Платі вперше в історії криміналістики розкрив убивство за дослідженням відбитків пальців. З’ясувалося, що двох дітей убила їхня мати Франсіска Рохас (у неї був коханець, який не хотів брати Франсіску за дружину з дітьми під попереднього чоловіка).

1944 рік — в Радянському Союзі введено звання «Матір-героїня» і податок на бездітність.

1974-го ЦК КПРС затвердив проект будівництва Байкало-Амурської магістралі (БАМу). Довжина залізниці — 4 234 км. Залізниця перетинає 11 крупних річок, сім гірських хребтів. На залізниці пробито вісім тунелів, серед них найбільший в Росії — Северомуйський тунель. Побудовано 2230 великих і малих мостів. Магістраль проходить більш ніж через 200 залізничних станцій і роз’їздів, більше 60 міст і селищ.

У 2007-му швейцарський тенісист Роже Федерер уп’яте поспіль виграв Уїмблдонський турнір, повторивши рекордне досягнення шведа Бйорна Борга.

8 липня народилися

1831 року – Джон Пембертон, американський фармацевт, винахідник «Кока-коли» (спочатку він вважав цей напій лікувальною мікстурою).

У 1938 році народився Андрій Мягков, російський радянський актор театру й кіно (фільми «Іронія долі, або З легким паром», «Службовий роман», «Гараж»).

1950-го народився Костянтин Райкін, радянський актор театру й кіно У кіно дебютував Костянтин Райкін у маленькій ролі у військовій картині «Командир щасливої дороги». Широку популярність йому принесли ролі у фільмах «Свій серед чужих, чужий серед своїх» і «Багато шуму з нічого» Причому під час зйомок першого всі трюки актор виконував сам, без дублера.

У 1974 році народилася Жанна Фріске (Копилова), російська поп-співачка, кіноакторка, колишня учасниця групи «Блєстящіє», тепер – сольна секс-бомба. Творчу кар’єру почала у 1996 році солістом в популярній музичній групі «Блестящие». 4 жовтня 2005 ріка вийшов в світ дебютний сольний альбом співачки, названий «Жанна». У 2004 ріку вийшов перший фільм з її участю, екранізація фантастичного роману Сергея Лукьяненко «Нічний дозор». хоча сама Жанна тримає своє особисте життя поза увагою журналістів.

8 липня 1974 року народилася Діана Арбеніна (Кулаченко), російська співачка, музикант, лідер групи «Ночниє снайпери». Свої перші пісні почала писати в 1991 році. Зокрема, 1991 роком датується одна з найвідоміших її пісень — «Рубіж». До раннього періоду творчості відносяться також такі її пісні, як «Я розфарбовував небо», «Вечір в Криму», «Тоска», «Тільки шум на річці» та ін .Концертна діяльність Діани того часу обмежувалася аматорськими виступами й участю в різноманітних студентських конкурсах та заходи. З 19 серпня 1993 року — лідер групи !»Нічні Снайпери», є автором більшості пісень з репертуару цього колективу. На сьогоднішній день Діана є автором понад 150 пісень та кількох десятків віршів (які вона вважає за краще називати «антіпеснямі»). Після виходу з «Нічних снайперів» Світлани Сурганова у 2002 році Діана Арбеніна є єдиною вокалісткою колективу.

Добавить комментарий